| girada79 a întrebat:

De câțiva ani încerc să-mi găsesc un loc pentru când părinții nu vor mai avea putere să mă îngrijească, dar din păcate semnele de neputință au început să apară. Speranța era la un centru ortodox, dar n-are licență pentru persoane cu dizabilități nici personal calificat pentru această activitate.

Acum m-am gândit la mai multe variante, dar doresc să fac o precizare, îmi doresc să am camera şi baia mea, pentru că mă relaxez bine pe un pat lat şi am nevoie de relaxare şi la baie. îmi doresc să lucrez în continuare la calculator pentru că am multe proiecte şi mereu am idei de lucru. Nu este nici o problemă dacă nu găsesc aceste condiții, pentru că se pot îmbunătăți pe parcurs.

Accept un cămin care îmi oferă ce am scris mai sus, o familie tânără care locuiește la casă să pot ieși afară şi să vin cu căruțul în cameră sau să mă ajute cineva la mine, deocamdată doar ziua am nevoie. Mi-ar face plăcere să ies la plimbare, la marketuri, mănăstiri, evenimente culturale sau să petrec câteva ore în curtea ei pentru o acomodare de ambele pârți.

Sunt deschis la orice idee spre a fi discutată.