| RAY a întrebat:

De ce a fi sensibil emotional este o anormalitate? psihopatia este o normalitate mai nou? de ce a spune ceea ce te doare inseamna ca esti sensibil? trebuie sa pari dur, fara sentimente?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Anormalitatea e doar în capul lor că se pot raporta doar la ei, adică sunt închiși la minte. E plin de din ăștia pe TPU și nu numai, peste tot. Poți fii oricum vrei și e normal să nu te placă toată lumea și de asemenea e normal ca și cei ce nu te plac să nu fie plăcuți de toată lumea și dacă ție nu îți place de cineva nu înseamnă că trebuie să jignești și să te manifești agresiv pentru că acel om nu e inclus în tiparul tău. Asta e dovadă de prostie.
Cât despre ce ai zis tu în întrebare, eu aș zice că nu trebuie să folosești prea mult acel "trebuie" decât când zicem că fiecare trebuie să facă ceea ce simte, într-o anumită limită. Dacă făcând ce simte nu face niciun rău nimănui, e ok, chiar dacă nu se include în tiparul meu de cum ar trebui și asta pentru că suntem diferiți și nu simțim la fel. Chiar dacă ar fi să zicem ceva anormal în ziua de azi, am tot respectul că se poate exprima așa cum dorește, indiferent ce pot spune alții. În ziua de azi oricum cred că normalitatea se raportează la persoanele individualiste, iar eu unul nu sunt un tip individualist. Nu am de ce să îmi impun o chestie dacă mie îmi e mai bine să nu fiu individualist, chiar dacă se trezește un idiot și mă jignește că altceva mai bun nu are ce să facă. Din punctul meu de vedere sensibilitatea e ceva remarcabil și frumos, ceva chiar deosebit în ziua de azi.

32 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns (pentru ColdHeart):

Da. o sa se dezvolte. rolling on the floor
Se dezolva tehnologia mai repede decat mintea noastra laughing

| ColdHeart a răspuns (pentru Nemessys):

Din pacate, cei din generatiile trecute nu prea se trezesc. singura solutie ca tara sa se dezvolte fiind sa nu mai existe respectivi. diaboliclaughing