| anonim_4396 a întrebat:

De ce am atata ghinion? Totul imi iese pe dos, ieri am avut o zi plina de ghinion cu niste obositi, astazi la fel straight face am impresia ca ma urmareste ghinionul -.-

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Din păcate un necaz nu vine niciodată singur. El este urmat de obicei de alte asemenea 'bucurii' intr-o succesiune rapidă care te 'scutură' bine.
E o chestie inexplicabilă dar care se intâmplă : citeşte legile lui Murphy. Nu dispera şi gândeşte că după nori vine senin. Dupa ploaia de ghinioane să vezi ce bine te vei simţi când va reveni totul la normal. Succes!

13 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Bună dimineaţa. Păi... aşa, fiecare zi ni s`ar părea tristă şi ni s`ar părea că nicio rază de soare n`ar mai pătrunde vreodată în viaţa noastră, dar... trebuie să ne închipuim că e soare şi să fim fericiţi! Sunt sigură că în acele zile în care ţi s`a întâmplat un lucru mai puţin plăcut, măcar pentru o secundă în ziua aia tot a fost soare.

| gigiro a răspuns:

Aproape toti au sentimentul acesta, numai ca mai depinde si de noi.Trebuie sa accepti ca nu totul este perfect, ca avrm zile mai bune si zile mai rele. Daca ar fi totul ok, nu am mai avea ce perfectiona.Sta in putinta noastra sa avem zile mai bune:sa fim mai atenti, sa ne concentram mai mult.De cele mai multe ori, spunem ca avem ghinion cand dorim ceva cu ardoare si nu obtinem.La tineri, e vorba ca sunt indragostiti si mintea le zboara aiurea.

| Dan a răspuns:

Stai cuminte si pe altii sunt in situatia ta.

| Hombre a răspuns:

Uneori dupa ploaie... vine tot ploaie.

| Helvete a răspuns:

Asa se mai intampla. Mai e cate-o zi in care ies toate pe dos si se intampla numai lucruri care nu ar trebui sa se intample. Dar o sa treaca si totul o sa revina la normal. De exemplu, intr-o zi mi-am pierdut un inel, o rigla, mi s-a stricat telefonul si am pierdut si autobuzul. Asa, una dupa alta. Credeam ca disper. Dar nu a fost decat o zi, deci o sa treaca si in cazul tau. happy

| raducu a răspuns:

Crezi ca esti singura?laughing

Am avut un week-end extraordinar de aiurea (ma refer la cel in care a fost Valentine's Day).
Deci, mega tare.Nu stiam ce sa apuc sa imi descarc nervii.
Acuma totul e ok. tongue
O sa fie si la tine totul bine. happy

| Smile<33.! a răspuns:

Este doar in mintea taoh go on.
gandeste pozitivhappy. priveste partea plina a paharuluihappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La ce te referi? da-ne exemplehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nu putem sa avem mereu momente de gloriebig grin fi puternica acum, ca vor veni din nou vremurile bune ba unele chiar mai bune, doar ca trebuie sa avem rabdare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai, asa mi se mai intampla si mie... dar sunt si unele momente in care am un noroc de nici nu-mi vine sa credlaughing. Stai linistita, viata are urcusuri si coborasuri, dar se mai intoarce si roata, sunt sigura ca nu ai(si nu vei avea)doar ghinionwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc enorm, "prieteni" big hug

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc foarte mult :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt sigura ca am ghinion.nu m-a ajutat niciodata nimeni.
in primul rand am ghinion la note la scoala altii nu invat pe sfertu meu si au note mult mai mari.Alt ghinion ar fi ca nu am avut relatii serioase pana la 18 ani. am refuzat un baiat de care imi imi pla place pentru ca sunt inhibata. nu imi place cum arat.etc