| Revoluționarul a întrebat:

De ce apreciați liniștea și calmul?

5 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Fiindca linistea si calmul în sine e o pauză placută de la tulburarea vietii

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ca ma calmeaza big grin

| Ofiintă a răspuns:

Pentru că avem nevoie de toate acestea. Mintea, la fel precum corpul nostru, are nevoie de pauze.
Apreciez liniștea și calmul pentru că sunt benefice în ceea ce privește sănătatea psihicului nostru.
Atunci când ai parte de liniște, te descarci de energia negativă și te ușurezi, pentru ca să ai energia necesară de a continua de unde te-ai oprit.

| T0T a răspuns:

Iar pornești de la premise care nu bat regula. În general, pe unde sunt oameni, există agitație, muzică proastă la maxim și vorbărie gălăgioasă. Nu știu câți mai pot aprecia liniștea și calmul. De ce le apreciez? Că sunt pe cale de dispariție.

| Fabianaa a răspuns:

Fiecare om are problemele și supărările lui, asta poate sa ii dea o stare de agitație ori stress. Liniștea și Calmul ajuta în a eliminarea aceastor stări.