| William a întrebat:

De ce ar trebui sa ne cerem scuze atuci cand gresim? Scuzele nu pot repara greseala. https://cdn-webimages.wimages.net/......3b1-wm.jpg

7 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Cine te pune să ceri scuze?
Urăsc situaţiile de genul ăsta.
Oameni care greşesc şi apoi încearcă să te împace.
Ai greşit?
Taci d***u' şi mergi mai departe.

| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca arata ca ai ceva educatie, totusi.

| BellaComy a răspuns:

Da, e adevarat ca nu o repara, dar o faci pe persoana in fata careia ai gresit sa te respecte ca ai avut curajul sa-ti ceri scuze, si o faci sa se simta si bine.Eu una asa consider, acum fiecare cu parerile lor.Dar mi se pare urat cum in zilele astea oamenii sunt atat de puturosi, de orgoliosi si ofticati ca nici sa-si ceara scuze nu au chef.Se duce toata lumea de rapa cu specimenele astea.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Scuzele sunt pentru a ii demonstra persoanei fata de care ai infaptuit greseala ca regreti.
Scuzele nu sunt pentru a repara greseala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te simti vinovat pentru ca ai gresit fata de cineva, faptul de a-ti cere scuze te face sa te sa nu te mai simti asa, in plus persoana careia i-ai gresit intelege ca iti pare rau si vei putea chiar sa fi in pace din nou cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand iti ceri scuze recunosti ca ai gresit, ceea ce il face pe celalalt sa se simta bine happy.

| uhegartfea234 a răspuns:

Se spune ca asa e civilizat.
Nici eu nu prea imi cer scuze.
Dar ai dreptate, scuzele nu inseamna nimic pentru majoritatea.