| Meme10Meme a întrebat:

De ce barbatii au tate? Ca din cate stiu ei nu pot sa dea lapte bebelusului...

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

"După câteva săptămâni de la începutul dezvoltării embrionului, genele cromozomului Y încep să acţioneze. Până atunci, embrionii de sex masculin şi cei de sex feminin sunt identici. Formarea glandelor şi a ţesuturilor mamare începe însă mai devreme, în perioada în care sexul embrionului nu a fost încă determinat."

Vezi si:
https://pmj.bmj.com/content/87/1023/79
https://www.descopera.ro/......i-sfarcuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca se dezvolta inainte de sex acele sfarcuri si pentru ca sunt grasi

| Freya1 a răspuns:

Acolo poate sa fie o problema de sanatate.Intrebarea ta e putin prostească.

| Ofiintă a răspuns:

Bărbații nu au sâni, în general.
Cu toate acestea, există și excepții, la fel precum există și femei care au barbă. Cel mai probabil, te referi la sfârcuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bărbații care au sânii prea dezvoltați pot suferi de ginecomastie.

| oglindasultanului a răspuns:

De la substantele care le consuma, droguri.