| chuckmanson a întrebat:

De ce bărbații care se plâng de "feminizarea" bărbaților de azi par sa fie mereu persoane pline de insecurități și lipsă de încredere în propria masculinitate?

7 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Cred ca femeile ar trebui sa se planga de asta, nu barbatii big grin Cu totii suntem niste fetite daca ne comparam cu generatiile anterioare...

| chuckmanson explică (pentru Dismally):

"Cred ca femeile ar trebui sa se planga de asta, nu barbatii"
Personal, aș spune că sunt destul de feminin și am mai mulți prieteni care sunt așa și femeile de obicei nu par să aibă problema asta. Cel puțin nu cele mai tinere. Alea care o fac fie sunt babe, fie sunt genul de femei pe care niciun bărbat care se respectă nu le-ar vrea oricum.
De obicei, cei care se plâng sunt niște băieți frustrați care ar pica orice fel de test de masculinitate veche și care nu au nimic mai bun de făcut decât să își proiecteze insecuritățile asupra altora.
"Cu totii suntem niste fetite daca ne comparam cu generatiile anterioare..."
No sh*t! Nu mai depindem de structura de vânător-culegător, nu mai sunt nici pe de parte așa multe războaie cum erau altă dată nu mai trebuie să ne căsătorim la 14 ani, femeile au fost emancipate, a început să ne pese de sănătatea mintală și stereotipurile învechite de masculinitate devin din ce în ce mai puțin folositoare și din ce în ce mai toxice. Deci luând toate astea în considerare, aș spune că este un lucru bun și inevitabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Se zice că te temi de ceea ce te poate tenta & atrage / ispiti happy

| TheStrategist a răspuns:

Par așa deoarece tu îi vezi așa. Felul în care îi vedem pe ceilalți spune ceva și despre noi.

| chuckmanson explică (pentru TheStrategist):

Am avut în liceu un prieten, care era obsedat de ideea de a fi un "mascul alfa", era misogin și homofob, spunea că serviciul militar obligatoriu ar trebui readus, că bărbații adevărați ar trebui să vrea război, că femeile nu ar trebui să aibă niciun fel de poziții de putere, vorbea de conspirații care au dus la "p*zdificarea" bărbaților și cum bărbații adevărați nu au sentimente.
Ăsta e un tip care avea părul vopsit, nu avea pic de mușchi, nu a muncit o zi în viața lui, nu a avut în viața lui o iubită și singura femeie care a fost vreodată dispusă să facă sex cu el era o prostituată care și aia era grasă și urâtă(spusele lui), a fost obsedat un an de o prietenă comună care nu îi dădea nici un pic de atenție și l-a refuzat de o mie de ori, nu spunea niciodată nimic când ieșeam în grup cu mai multe fete și se plângea în schimb că "îi stăteam în cale" când voia să flirteze și puteam să îl bat oricând aveam chef.
Am observat că majoritatea bărbaților care judecă bărbații mai feminini sunt pussies care se potrivesc profilului ăstuia.
Oamenii normali, care nu au problem a cu stima de sine și care nu sunt blocați în trecut nu judecă oamenii pe baza unor stereotipuri de gen.

| TheStrategist a răspuns (pentru chuckmanson):

Ai dreptate, sunt și unii care nu știu ce înseamnă masculinitatea, sunt doar toxici. Ei nu ar trebui să îi judece pe cei mai feminini (de fapt nimeni nu ar trebui să îi judece).

Răspuns utilizator avertizat