| alexwahl a întrebat:

De ce barbatii nu au celulita?

33 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Mai sunt și excepții.

| alexwahl explică (pentru NOname):

Crezi?

| Drimmero a răspuns (pentru alexwahl):

Pe barbati nu ii intereseaza sa arate ca o sirena si sa se infometeze, noua cand ni se face foame mancam,, nu stam sa slabim 50 de kg, nu prea ne pasa daca se pun 5 kg intr-o saptamana, bine, nici sa nu putem intra pe la poarta garajului.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu mai vorbi prostii! Eu am 280 kile. Cum sa nu-mi pese daca mai pun 5 kile?
Insa sunt increzatoare ca dupa ce o sa o mananc si pe NOname voi mai slabi.
Si barbatii chiar au celulita. Taica-meu a fost junc si i se zbarcea pielea si i se dilatau vasele de sange cand manca iarba cu baliga de manz.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta a fost slabuta... hai ca poti mai bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Daca te mananc pe tine mai pun 120 kile.
A? Cum e? Mai adevarat, nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Muuu!

| alexwahl explică (pentru anonim_4396):

Mersii de raspuns! Aici nu e atat de multa dezordine ca si la intrebarea aia de pe primul loc. Poate o sa imi vedeti comentariul asta.Sa stiti ca m-am suparat pe voi ca mi=ati sters intrebarea cu Dusmanii. Oricum m-am batut cu ei de 2 ori, sa stiti.Profesoara mea mi-a zis ca pot sa stau acasa o zi.Eu am postat intrebarea aia pentru ca aveam probleme cu dusmanii mei, si pentru ca am vrut ca fetele de aici sa vada cu cine stau de vorba cand imi scriu pe privat.Am avur cea mai buna intrebare cu peste 80 de raspunsuri.Sunt AlexWahl. Ceau

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai gresit persoana pe care incerci s-o trollezi in halul asta, cand vrei sa ai cu mine o discutie serioasa,, atunci sa ma cauti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexwahl):

Nu sunt admin sau raspunzator de site.
Dar raspund bine in general la caterinca si vrajeala cu userii mai certati cu bunul simt sau carora le lipseste grav simtul ridicolului.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Muuu!
Nu exista discutii serioase cu jupanul Drimmero, ci doar,, arsenal de spam.

| alexwahl explică (pentru anonim_4396):

Poate ma minti ca nu esti admin.Am sa il intreb pe t0T

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexwahl):

Valeu, nu!
Promit ca ma fac gaina si mananc rame carnivore.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Am si eu o intrebare, dar lasa jos masca ipocriziei, tu nu faci spam prin tentativele de trolling?

| alexwahl explică (pentru anonim_4396):

Bine,na,,eu nu zic nimic.Dar tot il intreb pe t0T,ca sa fiu sigur.

| alexwahl explică (pentru Drimmero):

Il cunosti pe TimesNewTPU?

| MihaelaDart a răspuns:

Si barbatii au celulita, desi unora nu le pasa de aparitia acesteia.

| Freya1 a răspuns:

Mai sunt si barbati care au

| LoveSleep a răspuns:

Nu stau toată ziua și se uită la telenovele ca și femeile.

| alexwahl explică (pentru LoveSleep):

Nu cred ca e de la miscare...

| LoveSleep a răspuns (pentru alexwahl):

Ee nu.

| alexwahl explică (pentru LoveSleep):

Tu ai vazut vre un barbat cu celulita?

| sofisis a răspuns:

"In cazul femeilor, estrogenii-hormoni feminini favorizeaza crearea stocurilor de grasimi pentru a facilita o eventuala sarcina si alaptare, in timp ce la barbati testosteronul, hormonul masculin, stimuleaza mai degraba arderea grasimilor si dezvoltarea musculaturii.

Structura tesutului adipos difera usor intre femei si barbati. Intre adipocite (celulele care stocheaza grasimea) se gasesc septuri din tesut conjunctiv. Acestea sunt asezate vertical in cazul femeilor si oblic in cazul barbatilor, astfel incat bombarea adipocitelor si aspectul boselat consecutiv sunt prevenite prin compresia efectuata de aceste septuri. In plus, pielea barbatilor este un pic mai groasa si acoperita de par, aceste lucruri camufland micile probleme."

| alina2k18 a răspuns:

Pentru ca ei au alta conformatie si procentu de muschi e mai mare [ celulita fiind formata din celule adipoase = grasime ].
Dar din ce am vazut eu pe niste forumuri de erau cazuri cu persoane obeze de si-au facut gastric sleeve, am vazut si poze cu barbati care aveau ceva celulita, ma rog, vorbesc de persoane obeze [ 150 kg si peste ].

| alexwahl explică (pentru alina2k18):

Me pentru rasp.

| anamariarot a răspuns:

Exact cum a spus și Alina; bărbații au procentajul de grăsime mai mic decât femeile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece nu te ingrasi ca o fatã pe Bulane si fund.

| Victoria18 a răspuns:

Ba au... Numarul de obezi este egal cu cel al femeilor. Daca tu ai trait intr-un mediu numai cu d-astia slăbănogi. Asta e partea a doua. Ar trebui sa iesi in lume mai mult, atunci te vei convinge de ce zic

| alexwahl explică:

Cred ca ma confunzi.

Răspuns utilizator avertizat