| gemeni6226 a întrebat:

De ce barbatii prefera blondele?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Probabil pentru ca nu le plac femeile mai inteligente decat ei.

34 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Parul galben atrage ca un magnet de aia le place la barbati, de ex imi plac blondele dar nu as accepta o relatie pe termen lung cu ea pentru ca nu vad un avantaj

| Ofiintă a răspuns:

Din câte am observat, există 3 tipuri de bărbati în raport cu blondele:
- bărbatul pasionat de blonde, care se simte atras în mod special de blonde. Mai ales dacă mai au şi ochi albaştri.
- bărbatul indiferent
Nu se raportează la nuanta părului. Cel mai realist dintre cele trei tipologii.
- Tipul care nu suportă nuanta de blond al părului/ nu are o deschidere către blonde.
Orice nuantă, dar partenera să nu fie blondă laughing

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Blondele rup patul

| RAY a răspuns:

Nici stiinta nu are un raspuns pentru asta, blondele exista de cateva zeci mii de ani, poate pentru ca e o culoare ca soarele, dar eu unu nu sunt atras de blonde, asa ca nu poti generaliza

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pe la 6 ani, atractia fata de sexul opus imi era influentata 90% de culoarea si forma parului. Dar initial imi placeau blondele, apoi satenele.
Acum nu pot spune ca ma mai uit la par, dar blondele nu sunt "moartea" mea. Apreciez orice 'configuratie' de aspect, atat timp cat arata bine.
Ca pana la urma, fetele arata asa cum s-au aranjat, nu cum s-au nascut.

| Mosotti a răspuns:

Depinde de gusturi, nu e o regula, mie imi plac brunetele, nu putem generaliza.
Nu are treaba culoarea parului cu prostia, asta e o prostie, e doar un mit.
Iar aia ca nu le place una mai desteapta ca ei, sunt tampiti, deci degeaba vor blonde proaste cand ei sunt prostii.
Din contra, as fi mandru sa am una desteapta si de la care am ce invata!

| gemeni6226 explică (pentru Mosotti):

Sigur ca nu are amestec culoarea parului cu prostia, cumnata mea e blonda si e doctorita dar unde lucrez eu femeile se vopsesc blonde ca zic caci barbatii lor prefera sa fie blonde.

| Mosotti a răspuns (pentru gemeni6226):

Da, daca barbatiilor vor sa fie blonde, e normal sa se faceau asa.

| Simpatic a răspuns:

Nu toti
eu prefer brunetele de exemplu
tine de gusturi vorba latina gusturile nu se discuta!

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Simpatic):

As vrea sa ii vad si eu pe cei care te'au educat.
Trimiti niste mesaje!,,
Am in jurul meu multi oameni foarte politicosi, dar tu esti intre primii trei.

| Nemessys a răspuns (pentru Dorotheea21):

Unii se mai si auto-educa. Pentru ca fiecare dintre noi vede exemple de,, asa nu" in jur. Este si o vorba,, singurul lucru pe care-l poti invata de la oamenii prosti, este sa nu fii ca ei"

| Simpatic a răspuns (pentru Dorotheea21):

Parintii mei sunt doi oameni gospodari de la oras, pensionari happy
multumesc de complimente!
nu sunt cu toata lumea politicos, sunt destul de certaret, cei care m-au suparat pe TPU au primit raspunsuri pe masura.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mi se pare că preferă mai mult roșcatele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

Pai chiar asa e
e o diferenta de la cer la pamant intre roscata si blonda

| gemeni6226 explică (pentru anonim_4396):

O argumeantare mi-ai putea da? mai ales ca eu sunt neutra ca nu sunt nici blonda nici roscatahappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru gemeni6226):

Blondele-s cele mai comune bleah

| gemeni6226 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri toate imi plac si mi-e foarte greu sa ma decid cui sa dau funda. Daca voi alege totusi nu inseamna ca restul nu merita funda

| FreddieM a răspuns:

Pentru ca nu prea au de unde alege...

| aumih16 a răspuns:

Eu nu le consider chiar asa proaste! deci imi plac! totodata imi plac si brunetele si roscatele! dar nu toti agreeaza blondele! ca sunt proaste tampite! etc!

| CleanHeart a răspuns:

Depinde de gusturile lor, s-a facut un studiu pe tema asta si pe primul loc au iesit brunetele, dupa ele satenele, blondele abia pe 3 si ultimul loc roscatele.

Răspuns utilizator avertizat
| Alverto a răspuns:

Mă mamaie măi, eu zic sa nu mai vă preocupe lucruri de genul că s-a dus perioada tinereții

| gemeni6226 explică (pentru Alverto):

Dar cine a spus ca ma preocupa? Am vrut sa vad niste opinii si cine ce opinie are reflecta personalitatea aceluia care raspunde, a fost ceva psihologic.Dar daca tu doar atit iti poate mintea te-ai si autocaracterizat.Nu am intrebat:sa ma vopsesc sau sa nu ma vopsesc blonda ca atunci aveai dreptate.Si sa zicem chiar daca asta as intreba nu tie sau tineretului as dori sa plac ci oamenilor liberi de varsta mea.Esti foarte innapoiat in gindire daca crezi ca numai pentru ca am o anumita varsta nu am dreptul sa mai iubesc sau sa fiu iubita in viata.Asta denota o minte inchisa si foarte innapoiata.Sunt convinsa ca nu o sa te ingropi la varsta mea si o sa mai vrei sa fii iubit la orice varsta. Daca in jurul tau oamenii de varsta mea nu se mai iubesc se cearta si se maninca nu e problema mea ci a lor.

| Dorotheea21 a răspuns:

Si eu am fost curioasa de ce. Este un arhetip vechi in constiinta barbatilor, poate ca popularizarea a inceput din 1949 si 1953 cand s'a facut 'Gentlemen Prefer Blondes' cu Marilyn Monroe, si cu trecerea timpului a devenit subiect de glume. Dupa ce am vazut 4 filme cu ea, am inteles de unde vin bancurile. happy Toate rolurile ei, erau de prostuta sau naiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca lumea se vopseste inca de pe la 14-15 ani. Imi place saten natural. Si alte culori dar sa fie natural.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ador blondele cu ochi albaștri sau verzi pentru mine nu exista femei mai frumoase decât blondele pentru mine, dar atracția asta cred ca e din cauza faptului ca eu sunt mulatru.

| gemeni6226 explică (pentru anonim_4396):

Cand eram tanara si eu ca fata admiram blondele cu ochii albastri asa ca nu este de condamnat daca tie blondele iti plac iti doresc doar sa ajungi sa fii fericit cu una din ele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gemeni6226):

Mulțumesc frumos, ar fi foarte frumos dacă ar fi asa sa fie o blonda. Sper sa va găsiți și dumneavoastră pe cineva cu care sa petreceți tot restul vieții, singurătatea e cel mai amar lucru... happy aveți tot respectul meu!

| gemeni6226 explică (pentru anonim_4396):

Nu e vorba ca in decursul anilor nu s au gasit oameni care sa vrea sa vorbeasca cu mine dar e nespus de greu de gasit pe cineva care sa ti placa ca mod de gandire si comportament.

| Swae a răspuns:

"First world problems"

| gemeni6226 explică (pentru Swae):

No it is just a question about people opinions, don't need to be always so seriously.My husband was very seriously and what he obtain? Two meter under ground.

| SoareDaniel a răspuns:

Unii ar prefera orice, numai sa aiba ce ***...

| gemeni6226 explică (pentru SoareDaniel):

Draguthappy

| SoareDaniel a răspuns (pentru gemeni6226):

Foarte, nici nu aveti idee cat de fun poate fi ....sa fi doar tu cu mana dreapta prieten anii de zile