| Aurelia a întrebat:

De ce cand afara e innorat(sau ploua), ceata si frig, toate astea ne produc o stare de somnolenta si avem chef sa dormim?

3 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Pai cand mai innorat ii si mai intuneric. iar parca ploaia love struck ii asa .trista, iar atunci cand e soare si e mai senin ii mai luminos. clar tongue. si ne simtim mai happy. ne zambeste soarele laughing ai mai multa energie pozitiva, dar cand ploua nici afara nu poti sa mergi si daca nu ai de lucru tragi un pui de somn ca sa nu pierzi timpul laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate nu-mi permit, poate sunt elevi care au cursuri dupa amiaza si atunci pot sa mai motzaie putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca e o diferenta de presiune, umiditate si temperatura (mai frig) si corpul nostru este inhibat de toate acestea. Atunci el trece intr-o stare letargica, de hibernare, pentru a conserva energia.