| AnonimXnX a întrebat:

De ce cand esti bun cu oamenii instinctul lor e sa profite de tine in loc sa ti multumeasca si sa faca la fel? Cand am încetat sa mai ajut sau sa fac complimente prietenilor cunoștințelor si rudelor m au dat uitat pare ca nu prea avem conștiință cum credem noi ci ne bazam pe instinct?

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu te-au uitat, ai tu asteptari prea mari! crezi ca daca complimentezi mereu mai devreme sau mai tarziu cineva, macar unul/a din ei va face la fel ca tine. Ei, bine gresesti, rar intalnesti oameni care nu ies din complimente in complimente, nu zic ca e rau dar lumea nu are timp de asa ceva. Isi face timp de complimente pentru persoana care conteaza cu adevarat, adica iubita/iubitul, cu restul din an in pasti laughing si nu se supara nimeni pentru ca asa traim toti, exceptie cei ca tine. Deci stai calma, nimeni nu te-a dat uitarii sau la o parte, pur si simplu isi fac timp de tine doar cand au mult timp liber, si atunci nu sar cu complimentele ci cu: ce mai faci etc.

| AnonimXnX explică (pentru lpavel):

Lăsând complimentele la o parte gen cand ajuti pe cineva cu bani sau cu un loc de munca sau ceva important dupa gandirea ta e bine ca nu te ajută pentru ca nu au timp sa ajute inapoi buna gândire ai, ma asteptam la raspunsuri de genul dar nu primul comentariu haha, pare ca nu mai avem conștiință ca oameni sau nu am avut niciodată