| danutzul22 a întrebat:

De ce copii nu au voie sa voteze?
sau sa poata avea peris de conducere?
de ce?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru ca voi nu stiti bine mersurile din politica si traiti bine cat va tin in brate parintii.

| Catalin_Muntean_1992 a răspuns:

Pentru ca in Constitutia Romaniei persoanele sub 18 ani sunt considerate persoane cu capacitate de exericitiu restransa.

| tinaHd a răspuns:

Pentru ca copii sub 18 ani nu au capacitatea necesara de a lua decizii importante si bune:*:*

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Postarea ta e cel mai bun raspuns! Nu stii sa scrii, deci, in mod logic, nu stii nici sa citesti. Ca sa votezi, trebuie sa CITESTI ce scrie pe buletinul de vot.
Ca sa ai permis de conducere, trebuie MACAR sa fii in stare sa citesti intrebarile alea de la examen. Ideal ar fi sa poti si raspunde corect la ele, dar, deja cred ca ar fi prea mult pentru tine.