| michy a întrebat:

De ce credeti ca fetele de 14-15 ani nu au minte sau sunt mici? Ca nu e asa.Depinde de caracter si de modul de a gandi, dar voi le catalogati pe toate

Răspuns Câştigător
| AdeLina a răspuns:

Doamne! Fata a pus o simpla intrebare si ati sarit toti in capul ei. Daca nu va convine ceva, ignorati intrebarea si nu mai dati raspunsuri aiurea

18 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Vestea buna e ca toti avem creier sau minte cum ii zici tu.Vestea proasta e ca uneori o utilizam pentru a rani pe cineva intentionat. Tu cand zici "voi" te referi la toti pe cand "noi" suntem extrem de diferiti.Pe acest site sunt persoane mature care au experienta de viata si sunt capabile sa dea sfaturi bune.De cel care pune intrebarea depinde cum apreciaza raspunsul.Si nu cred ca ai vazut ca TOTI userii acuzau pe cineva de 14-15 sau il blamau

| Bacemi a răspuns:

Niciodata nu judec dupa aparente. Sub o varsta frageda poate sta maretie. Sa nu uitam de cei care au inceput o cariera mareata de la 7 ani. Eu nu desconsider pe nimeni din cauza varstei. Doar caracterul de care da dovada ma atrage sau respinge.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Hmm.Silvia are 13 ani şi pe ea o consider matură, o fată cu minte. Eu spun doar după ce întrebări văd...happy

| viatadecacatt a răspuns:

Da am observat ca in special cei de pe TPU ne considera mici si spun diferite lucruri asa ca la copii aia mici de 5 ani.Ca sa nu ne mai creada asa ar trebui sa le demonstram ca avem minte si ca gandim destul de matur.
(am 15 ani)

| Bishop a răspuns:

Eu nu am vazut pe site ca cineva critica o fata de 14-15 ani, insa sub 14 ani da, si mie mi se par cam mici cele de la 13 ani in jos care pun intrebari despre dragoste, sex...

| Kynext a răspuns:

Mda, se pare ca nu iti place sa fi catalogata. Tu de ce cataloghezi?"voi le catalogati pe toate" nu e tot o catalogare? nu ti se pare putin esti nedreapta si vrei dreptate cu orice pret? Pentru mine nu conteaza varsta.Am cunoscut fete mai mici ca mine care pur si simplu m-au uimit.

tongue

| poesia a răspuns:

Sunt fete de 15 ani carora le sclipeste mintea, care gandesc foarte bine, dar nu imi spune tu mie ca daca intalnesti unu de 20-21 de ani poti sa gandesti ca el. E clar ca el te poate manipula si asta nu are legatura cu prostia, ci cu lipsa de experienta.

| Alphawolf a răspuns:

Virsta de 14-15 ani este o virsta foarte frageda, trebuie sa recunoateti asta, ca mai aveti foarte multe de invatat, va lipseste scoala vieti, dar asta nu inseamna ca nu aveti minte! Sunt copii la virsta asta, care prin comportamentul, sau exprimarea lor in cazul de fata, dau dovada ca sunt "fara minte", dar voi care aveti, nu trebuie sa va simtiti atinsi, chiar daca unele persoane, gresesc si generalizeaza.
Indiferent de virsta poate fi valabila afirmatia "fara minte"

| warwara a răspuns:

Daca e sa comparam la varsta asta, un baiat cu o fata, intradevara se zice ca fetele se dezvolta mai repede decat baietii si de aceea apar aceste diferente de "maturitate"
Si fetele la 14-15 ani chiar nu gandesc suficient de matur, si e normal sa nu gandeasca pentru ca nu sunt inca suficient de dezvoltate. Sincer, si eu spun acum, la 21 de ani ca atunci cand aveam 14 ani, in unele privinte "nu aveam minte si eram mica". nu trebuie sa priviti asta ca o jicnire! cand veti creste o sa va dati seama ca va maturizati, iar gandirea se schimba happy!
Sa cresteti mari!

| Sniper a răspuns:

Eu unu privesc prima oara caracterul si modul prin care vorbesti si ce anume...
Este o zicala: "Mai bine sa taci din gura si sa dai impresia ca esti prost, decat sa deschizi gura si sa inlaturi orice indoiala"
Cam asa sta si aici treaba daca stai sa asociezi zicala cu intrebarea ta.
Cat despre toti ceilalti de pe TPU care spun asta, nu o spun degeaba. Iti dai seama de varsta si de cat de mult il/o duce capul dupa modul in care formulezi o intrebarea si o puiwinking.

| AdeLina a răspuns:

Hmm. Eu am 14 ani si multa lume la inceput imi zice (in special baieti) "Stii suna-ma peste 5 ani". "Nu ti-a trecut ora de culcare". Stii.Chestii de genul.
Mie mi se pare ca cei care spun chestiile astea nu au nimic in cap. Pentru ca unele fete de 14-15 ani sunt mult mai inteligente si gandesc mult mai matur decat unele de 20. Nu mai spun de baietioh go on. S-a facut un studiu cum ca fetele sunt cu 2 ani mai inainte decat baietii. Asta e si demonstratwinking

| Cretzule a răspuns:

@AdeLina nu vreau sa fiu misogin dar barati sunt mult mai destepti din toate punctele de vedere

| Matusha a răspuns:

De ce vrei sa dai cu piciorul si ultimelor farame din copilaria ta? cei care spun ca sunt mici fetele de 15 ani o spun cu experienta altor 15 sau 30 de ani in plus. nu incerca sa cresti mai repede decat varsta ta biologica pentru ca nu castigi nimic. daca gandesti putin mai matur decat media lasa pe altcineva sa descopere acest lucru, nu te lauda tu singura. iar imaginea de "fara minte" ne-o ofera, din pacate, cardurile de gasculite de pe strazile noastre. dar inteleg ca tu nu esti asa. bravo tie, cresti mare si demonstreaza prin fapte ca esti deosebita.

| Rina_2681 a răspuns:

Fetelor nu va suparati din cauza la astfel de idioti.toti sunt asa.de parca nu au avut si ei virsta aceasta. succes si fiti cu nasul pe sus mereu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Putem introduce toate fetele intr-un cazan si sa amestecam cu tot ce stim. am pus ce am stiu, deci acum pot zice multumit ca am folosit toate ingredientele care trebuiau pentru reteta...neglijand, bineinteles pe celelate care ar fi modificat ce as fi vrut euwinkingwinking. daca intelegi.

| michy explică:

Cei care ma cunosc nu spun asta. Dar am vazut ca toata lumea de pe TPU spune lucrul asta.Si in privinta baietilor asa e.Eu nu am avut niciodata un prieten de varsta mea ii consider fara minte fata de mine

| michy explică:

M-am referit la caracterul lor.Inca nu s-au maturizat macar un pic.La asta m-am referit cand am spus ''fara minte"

| michy explică:

Bine scuze trebuia sa sriu "unii dintre voi le catologati pe toate greseala mea.Eu nu am vrut sa cataloghez