| Bianca_2407 a întrebat:

De ce credeti ca mai are un scop viata in ziua de azi? nivelul oamenilor se micsoreaza iar noi ne plangem de mila singuri.sad

Răspuns Câştigător
| remus a răspuns:

Viata noastra este asa cum ne-a fost data, lasata, o facem, percepem si trebuie sa avem tot timpul in vedere ca pe acest pamant este unica, nu vom mai avea parte de o alata viata, aici.

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Fiecare avem cate un scop in viata, insa multi mor si nu l-au atins sau daca au reusit sa ajunga sus s-au transformat atat de mult incat nici la salut nu iti mai raspund. Oamenii de calitate sunt putini in ziua de azi si e greu sa ii deosebesti de parsiviraised eyebrows

lolita
| lolita a răspuns:

"ca la 20 de ani, fara griji si fara bani". cu cat ai mai multi bani cu atat ai mai multe griji si nu ai timp sa te bucuri de viata, de lucrurile marunte care-ti aduc zambetul pe buze. viata este chair foarte frumoasa dar sa stii sa ti-o traieste si aici nu ma refer la bani ci la o plimbare sub clar de luna, o imbratiosare, un sarut, zambetul uni copil, si multe altele. probabil esti intr-o perioada in care ai moralul la pamant dar nu te ingrijora iti va trece.

| smaranta a răspuns:

Vezi, tocmai de aceea, decat sa ne plangem de mila mai bine ne-am cauta scopul in viata.winking

| marcel_5462 a răspuns:

Viata in fiecare zi are un scop. Dar eu ma bucur ca nivelul oamenilor se micsoreaza, ca daca s-ar marii nu am mai incapea pe planeta asta.eu nu-mi plang de mila...sincer.Pe viitor ai grija la formularea intrebarilor.

| Psycho a răspuns:

Pai eu nu cred ca viata are un scop. mi se pare o mare tampenie.cum zic si cei de la truda intr-o piesa:te nasti, trudesti si mori.si-atunci? ce rost isi are viata? niciunul.

| UndercoverGirl_1581 a răspuns:

Intr-adevar viata asta e tot mai degradata, lumea in care traim si asa, dar normal ca are un scop viata, ne nastem, crestem, incep problemele sentimentale, scoala, lipsa banilor, depresiile, tentatiile, toate porcariile astea, dar daca esti puternic poti sa treci peste orice, cu timpul vei realiza ca viata este ceva minunat, dar din pacate sunt unii slabi care cedeaza tentatiilor(droguri, desfrau etc)si o iau pe un drum gresit.Problema noastra e ca nu stim sa valoram lucrurile cu adevarat importante, de exemplu fericirea familiei, lucrurile simple, natura, florile, un zambet, etc ne intereseaza doar banii, distractia, bautura, sa fim cat mai populari, ma refer la adolescentii astia.eu nu stiu ce sa mai zic, sper ca mai sunt oamnei care gandesc ca mine, si sa va spun drept nu tot ce scriu si aplic, pentru ca de multe ori sufar si eu d depresie si ma gandesc la multe lucruri urate ce as putea s fac, dar imi trece, apoi ma insesninez, cert e ca viata e o lupta continua pentru supraviutuire intre oameni atat de rai, banali...

| lily_2111 a răspuns:

Si care-i intrebarea ooo da am vazut-o da mai are scop viata doar asteapta