| MissCupcake_7313 a întrebat:

De ce credeti ca majoritatea(mai sunt si exceptii) persoanelor trecute de 30 de ani ii resping pe cei cu tatuaje pierce'uri par colorat sau alte chestii de genu'? Credeti ca este din cauza comunismului sau educatiei de pe timpuri? Cand am adus vorba despre tatuaje cu mama de fata incepuse sa se inchine vorbesc serios! De ce nu se pot adapta la secolul 21 sau macar sa acepte cum suntem noi tinerii? Mi se pare total aiurea si cu atat mai mult vreau sa ma mai si,, gauresc"!rolling on the floor

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru ca sunt copti la cap, si stiu ce urmari o sa aveti in viata dupa astfel de experiente! Tu crezi ca, daca esti tanar este un merit al tau, sau al vostru! Gresit! Si noi, ceilalti am trecut prin ce treceti voi acum si stim ceea ce voi nu stiti! Pe o un mormant era scris un epitaf, care se potriveste si la oamenii vii, adica la voi si la noi(cei trecuti prin viata) :"Ce esti - am fost! Ce sunt - vei fii!" Doar daca ai ghinion nu o sa cunosti si tu varsta a 2-a si atunci o sa vezi cum o sa privesti copilasii care cred ca ei sunt centrul universului si cei trecuti de varsta lor sunt niste ramoliti!

| Hombre a răspuns:

Desi sunt cu mult peste 30 de ani nu am nimic impotriva, poti sa-ti bati cuie si in cap, dar daca esti prost si te mai si imbalsamezi pentru ca cu atat poti sa iesi in evidenta atunci te cred si mai idiot, adica "prostul daca nu e si fudul nu e prost destul"

| MidnightLady a răspuns:

Tu daca ai vedea-o pe bunica-ta cu un superb tatuaj, ce-ai zice?
Nu uita, ca si tu o sa imbatranesti!

| LorDLeoN a răspuns:

Ea vrea sa nu faci aasta ca sa nu regreti cand esti mai mare... da nu-i asa...straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mereu va exista un razboi al varstelor. Crezi ca actuala generatie tanara n-o va critica pe urmatoarea? Asta e situatia, lumea evolueaza pe zi ce trece si nimeni nu este in masura sa opreasca acest lucru.
Cat despre comunism: nu se pune problema. Chiar daca te stii rege, ravnesti la mai mult si te preocupa ce fac ceilalti.