| IonelFlorianUrzica a întrebat:

De ce credeți ca se promovează propaganda cu statul cât mai mult in casa și se vrea ca oamenii sa nu depună efort și mai ales sa stea la bloc ca într-o celula și nu la casa? P.S. eu stau la casa și pentru nimic în lume nu m-as muta la bloc!

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cine a zis sa stam in casa?
Ma rog, presupunand ca am trecut peste pandemie.

| IonelFlorianUrzica explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Este propaganda asta de mulți ani

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Nu am vazut nimic de genul. Peste tot se promoveaza iesitul in natura, si sportul.
Oamenii nu merg la oras/in apartamente de dragul captivitatii, ci constransi de situatia materiala sau nevoia de a fi cat mai aproape de locul de munca, pentru a-si urma cariera.
La tara traiesti liber, dar nu poti avea o cariera, un job bine platit.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Faza cu statul în casă a trecut de trei ani, ai rămas în urmă.