| AlinutzaRouz a întrebat:

De ce curg apele?

Care de primul raspunsul corect ia fundita. :-p

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr ca e apa in stare lichida si nu face decit sa-si croiasca drum din cauza gravitatiei.In stare solida (gheata)poti s-o tai cuburi si deci va cadea, iar instare gazoasa(aburi), culmea, se va ridica.

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la caldura asta naucitoare laughingrolling on the floor

| :x:Xj.b:X:x. a răspuns:

Ca sa nu steahee hee

| lia a răspuns:

Degeaba! Doar nu le dai bani ca sa curga laughing
Sau... daca stau bine si ma gandesc, dupa ce ca se duce la canal, o mai si platim ca sa faca acest lucru. tongue

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Poi daca nu ar curge ar inunda lumeahee hee asa curg se duc mai departehee hee

| Silvia a răspuns:

Ca sa intrebi tu.

| M4RK a răspuns:

Fiind ca nu este apa statatoare laughing pentru ca daca sta intr-un loc si vine mai multa apa se aduna si iese peste laughing

| lifeForJesus a răspuns:

Ca sa nu curga la deal(pentru ca e valeee)! big grin

| vilmaristul a răspuns:

In principiu, apele curg de la deal la vale, deci actioneaza atractia
gravitationala
dunarea curge din muntii padurea neagra, odata ajunsa la ses, curgerea continua datorita inertiei apei ce izvoraste continuu din munti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu pot sa cada.winking

| AlinutzaRouz explică:

CONGRATULATIONS, harciog! Normal, pentru ca e lichida, si celelalte raspunsuri sunt bune, chiar thari de tot unele, dar m-am gandit la intrebare cu acest raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Datorita lui Gtangential...big grin