| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

De ce desteptii dau mereu gresi in viata si prostii reusesc intotdeauna?

4 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Fiindca "desteprii" se incred in posibilitatile lor fata de "prosti" isi pun sperantele in Dumnezeu care isi face lucrarea pentru cei care cer ajutorul SAU. " Cereti si vi se va da."

| Celcestietot a răspuns:

Lumea asta este coruptă de rău și bineînțeles că numai prin rău se poate ajunge sus. Nu neg că sunt și șanse ca prin munca cinstită să ajungi "sus", dar aceasta este o probabilitate foarte mică. În vremurile apocaliptice trebuie sa nu mai ai așa pretenții de la umanitate. Nu îl ridic în slăvi pe Arsenie Boca, dar totuși avea dreptate cu privire la viitor, viitor pe care îl trăim.

| RAY a răspuns:

Tu cum te consideri marius?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De ce prostii care dau mereu gres, au impresia ca de fapt sunt destepti, dar universul e impotriva lor? A, pentru ca sunt prosti.