| BlueOctober a întrebat:

De ce e atata rautate in lume? de ce nu se pot bucura oamenii de lucruri simple? suntem invaluiti de ura,nu stim sa iertam si asteptam sa ni se dea totul fara sa dam nimic inapoi. Putini sunt oamenii care se trezesc zambind si fara sa aiba bani,sau altele, e greu sa fii fericit intr-o lume care se hraneste cu rautate, ura si sentimente ca acestea...trebuie sa fii perfect pentru fericirea altora, dar fericirea mea, a ta cine o garanteaza?

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Sti,au fost multi oameni care s-au gandit la asta, acum unii sunt pe la spitale de psihiatrie.
De ce? Simplu.Au cedat psihic!
Partea buna e ca nu sunt toti, cel putin eu in viata am intalnit oameni de tot rahatul care nu dadeai o flecma pe ei, dar si oameni de nota 10 care am avut tot respectu pentru ei si inca am pentru cei cu care inca mai tin legatura sau imi sunt alaturi in viata de zi cu zi.
Eu sunt fericit pentru simplul fapt ca sunt sanatos,parintii mei sunt la fel si avem toti un loc de munca.
Sincer nu imi trebuie mai mult,si asta ma face sa ma trezesc mereu fericit.
In ziua de azi multora le place sa iasa in evidenta,sunt dependenti dupa putina atentie si ar face orice pentru asta.
Care mai de care sa fie mai tare,prin stilu vestimentar,masini,telefoane etc etc.
Aparent niste chesti nesemnificative.
Caracterul si personalitatea unui om sunt cele mai valoroase,iar fericirea si linistea sufleteasca cele mai scumpe.
Sunt multi care gadesc si se intreba ce te intrebi tu,dar sunt alti care ii judeca gresit si din acest motiv se schimba si ei.
Asta e,fiecare pentru el,asa gandesc mult.
Poate ai vazut,si la un loc de munca "catei" se musca intre ei.
Care mai de care sa fie mai bine vazut in ochii superiorilor.
Sa nu mai zic de iporcriti, care se dau pe langa tine si pretind ca iti sunt cei mai buni prieteni, dar pe la spate te sapa.
Daca tu ai ceva si altu n-are, prinde ura pe tine fara sa se gandeasca ca poate tu ai muncit pentru acel ceva si el asteapta sa-i pice din cer...
In fine, nu te mai stresa pe tema astahappy
Investeste timp in oameni care merita si o sa fi fericit si poate idiferent la rautatile si ura care ne inconjoara!

| BlueOctober explică (pentru ROB3RT89):

Asa e...stiu ca ai dreptate, dar e grav atunci cand simti rautatea si falsul din partea unor oamnei dea la care nu te asteptai vreodata, parinti frati surori...imi place viata mea ceea ce ma deranjeaza e ca unii vor sa o distruga

| ROB3RT89 a răspuns (pentru BlueOctober):

N-ai tu treaba de alti si ce vor ei! Daca iti vezi de treaba ta si nu mai pui toate nimicurile la suflet, o sa fie bine.Lasa-i in pace pe cei care vor sa-ti faca rau,tine minte, cine sapa groapa altuia, tot e el pica! Daca esti genu de om care pune le pune pe toate la suflet si ai stari naspa uneori, atunci bucura-te de "victoria" lor, poate asta era si interesu...

| BlueOctober explică (pentru ROB3RT89):

Hmm poate sau putem sa fim ca, colegu de sus bucuros de lucruri mici...cum ar fi condusu:-|

| ROB3RT89 a răspuns (pentru BlueOctober):

Obsedat poate! Clipul si cele spuse de el, n-au nici o treaba cu intrebarea.

| BlueOctober explică (pentru ROB3RT89):

Se poatre spune si asa dar eu nu am vrut sa fiu rautacioasabig grin si chiar nu au nici o treaba. poate e high omu...

| ROB3RT89 a răspuns (pentru BlueOctober):

Nici eu nu vreau, dar exagereza uneori cu sofatu lui. 90% din pozele lui sunt facute cand se urca in tir... Tare nu? Iti dai seama ca o sa iubeasca tiru mai mult decat isi va iubi nevastalaughing

| BlueOctober explică (pentru ROB3RT89):

rolling on the floore un pic ciudat, nu vezi des oameni care sa venereze...sofatubig grin atata timp cat e inofensiv e ok, am o imaginatie bogata prima intalnire intr-un tir cu o fata saxi(sexi)cu pantaloni de trening si geaca de blugi hmmm baby!laughing

| BlueOctober explică (pentru ROB3RT89):

Acum eu sunt rautacioasabatting eyelashes

| ROB3RT89 a răspuns (pentru BlueOctober):

Suna bine, dar baiatul e misogin...Cred ca ar fi bine sa apuce o moldoveanca nifomana, va fi o experienta de neuitat pentru el! Rea nu esti, dar cu imaginatia bogata, dahappyvery nice pentru raspunslaughing

| BlueOctober explică (pentru ROB3RT89):

Nici la tine nu e raulaughingsi cu siguranta ai o imaginatie la fel de bogata ca a meahee heeiti dai seama ca ala vis implinit dar nah, nu e frumos, ceea ce facem cine stie daca e vreun nebun si ne calca "di greseala"cu tiru lui? nu te-ai gandeit la asta asa-i? hmmm bad ideastraight face

| ROB3RT89 a răspuns (pentru BlueOctober):

Nu face nimeni misto de el sau ceva de genu, ne amuzam si noi putin, merge la sfarsit de weekend.Iar vine o saptamana lunga si stresanta...Banuiesc ca baiatu stie de gluma, daca nu, fereste-te cat poti cand vezi un tirhappy

| BlueOctober explică (pentru ROB3RT89):

rolling on the floor))))da ar fi bine sa urmezi si tu sfatul taulaughingda merge la sfarsit de weekend putin fun...la mine cu siguranta vine o saptamana grea si obositoare crying

| ROB3RT89 a răspuns (pentru BlueOctober):

Nu esti singura, sunt multi in situatia asta...Asta e acum, profita la maxim de ziua astahappy

| BlueOctober explică (pentru ROB3RT89):

Nu pot...ma tine o scama (glumescbig grin)as putea dar ee cam greu

| ROB3RT89 a răspuns (pentru BlueOctober):

Nu e nimic greu, e dor lipsa de vointa sau pur si simplu n-ai chef de ceva anume!happyVezi cu scama aia, poate nici molile nu te mai scapa de ea.Ia putina initiativahappy

| BlueOctober explică (pentru ROB3RT89):

Nu ne nimic greu? crede-ma e, scama mea e la loc bine moliile nu ajung la ea, tu ce animal de companie ai? eu am scama, tu poate ai o firmiturahappy

| ROB3RT89 a răspuns (pentru BlueOctober):

Nu e nimic greu, poate doar sa opresc alarma la telefon care suna mult prea devreme...Ca tot a venit vorba de animale de companie, am cum ai spus o frimitura si astept o furnicuta feroce sa vina sa o devorezebig grin

| BlueOctober explică (pentru ROB3RT89):

Si daca vine un sarpe si se ia de mana cu furnicuta feroce si te manaca pan la ultimul fi de par? apoi se scobeste in dinti cu scama mea? holy crap...ne asteapta vremuri ghele(grele)

| ROB3RT89 a răspuns (pentru BlueOctober):

Ce imaginatie bogata ai, probabil ai de unde sa te inspiri.Sunt prea simpatic sa ma pape furnicutalaughingSi ca tot a venit vorba de vremuri grele, noi le face sa fie grele prin atitudinea noastrahappy

| BlueOctober explică (pentru ROB3RT89):

Esti simpatic si modest rau nu asabig grinhihihi

| ROB3RT89 a răspuns (pentru BlueOctober):

Da,mai ales modesthappy

25 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=bJ84_HtOIrI&feature=related nu ma haleste de bani, nu-mi omoara zilele si sufletul si ultimul lucru care mi-l garanteaza e visul implinit.

| BlueOctober explică (pentru mgtow):

Hmmm,interesant link---ce legatura are cu ce am scris eu?

| mgtow a răspuns (pentru BlueOctober):

Aia e fericirea mea, sofatul la drum lung.

| BlueOctober explică (pentru mgtow):

rolling on the floor)))))))))iote ca m-ai facut sa rad azi