| anonim_4396 a întrebat:

De ce e chiar atat de folosit tiktok? Ca nu prea ii vad rostul. Si e popular la toate categoriile de varsta sau doar printre cei tineri?

2 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

E folosit pentru pierdut timpul cred. Nu, nu are vreun rost ca sa zici ca e ceva important. Nu e popular chiar la toate categoriile de vârsta însă este folosit de mulți de diferit e vârste nu doar de tineri. Dar cel mai popular rămâne printre cei mai mici (14-17 ani).

| Apokales a răspuns:

Nu stiu exact. Insa am o ipoteza, cred ca este vorba de faptul ca video-urile sunt scurte, exact cat pentru atentia unui tanar, unui adolescent si in timpul ala trebuie sa faci ceva divertisment. Nu este nimic complicat, nimic greu de digerat pentru mintile lor crude. Simplu si scurt divertisment, exact ceea ce cauta. Si faptul ca au un target tanar inseamna ca poate fi dezvoltat si sa mearga in continuare cu o generatie, exact cum merge si Harry Potter (filmul) si multe alte trend-uri, nu doar pagini de socializare, apps-uri, filme, ci si artisti, gadget-uri etc.