| Wulf a întrebat:

De ce este atat de greu sa ne schimbam ca persoane?

3 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Nu stiu la voi dar eu ma schimb foarte des, azi sunt rau dispusa maine am chef de viata la maxim, poimaine nu mai suport viata raspoimaine sunt plina de sperante.

| Vans a răspuns:

De ce să nu ne acceptăm aşa cum suntem?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca noi, ceea ce am fost, ceea ce suntem si ceea ce vom fii nu poate fii schimbat complet.Ca si oameni, suntem finte schimbatoare.Nu putem sa acceptam de-a intregul adevarul despre noi.Nu noi am ales ce suntem, dar noi alegem ce vom fii.Consecintele viitorului pot fii atenuate de actiunile noastre rationale, insa nu schimbate complet.Nu putem face schimbari majore asupra persoanei noastre. Putem doar sa alegem inspre ce vrem sa ne indreptam.Viitorul nu este scris.El este liber.Ne putem schimba.