| IonelFlorianUrzica a întrebat:

De ce este atât de multă discriminare, rasism, misoginism și homofobie în România? De ce ne este noua asa de greu sa îi acceptam pe cei diferiti? Dacă am face un efort și i-am accepta poate ne-am putea dezvolta, nu credeți?

3 răspunsuri:
| FreddieM a răspuns:

Nu ai ce accepta, să-și vadă fiecare de borșul lui, asta trebuie să facă romanul. Ce-i foote grija cu ce se îmbracă alții, la ce biserica merg sau pe cine țin de mana la plimbare.
Altele sunt problemele actuale, ca să iasă din mizeria care ii sufoca.
Cheers

| 1onur a răspuns:

La ce se încadrează pentru tine diferiți?

| MistarGoGu a răspuns:

Combinația FATALA între ortodoxism și rădăcina latina? Oare? + 50 de ani de comunism și spălare pe creier în care TOTI eram egali!