| Dana2103 a întrebat:

De ce este ilegal consumul de droguri? Ca incurajam traficul? Si care e problema? Legea are sens cand este respectata sau incalcata. Fiecare risca cand vinde ceva ilegal, dar legat de consum... in afara de internare involuntara pentru detoxifiere nu cred ca ar trebui sa se impuna alte sanctiuni.
Parerea mea, voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Uite ca iti dau si eu dreptate odata. Sunt state precum Portugalia care au dezincriminat consumul unur droguri si au control mult mai mare acum ba chiar au scazut cazurile de supradoza si decese.

1 răspuns:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eh... cumva trebuie sa faca rost de bani si persoanele mai putin "asteptate", din tarile unde sunt interzise. Altfel, nu circula banul bine. E mai pe sec asa...