| justonethear a întrebat:

De ce etnia este asa de importanta intr-o relatie? straight face De ce parintii nu sunt de acord cu aceasta diferenta? Chiar daca persoana respectiva nu e ca toti ceilalti? Credeti ca. o asemenea relatie poate rezista? straight face Multumesc.

Răspuns Câştigător
| lo a răspuns:

In lumea de astazi cu toate drepturile implementate,cu toata istoria, cu toate luptele anti rasism, sexism, cu toate uniunile, diversitatea, calatoriile migratorii nu ar trebui sa mai existe aceste divergente, aceste xenofobii.Insa oriunde te-ai duce le vei gasii.Germanii urau evreii, europa -romanii, pentru ca suntem peste tot, America ura negrii, Romania uraste rromii pentru felul lor de a fi.Chiar daca am incercat sa-i toleram, sa-i integram in societate, etc.suntem multi care ii privim cu ochii rai.
Motivele pentru care parintii nu sunt de acord cu o relatie mixta pot fi diferite:poate ei vad ceva ce tu nu vezi, orice ar fi ei iti vor binele. Poti vorbi cu ei sa ii acorde o sansa partenerului.Depinde doar de voi daca relatia va rezista sau nu, depinde cat de tari veti fi in fata tututor piedicilor.
Iti urez succes!

2 răspunsuri:
| oanard174 a răspuns:

Daca se iubesc da, pana la urma nu traiesti cu parintii, traiesti cu el/ea.

| Felys a răspuns:

Astea sunt conceptii invechite,ai vazut prin alte tari nu se tine cont,albi cu negrii, amestecaturi, nu ar trebui sa se tina cont nici la noi dar au ramas mentalitati vechi sa nu se piarda neamul, eu cred ca daca exista dragoste si respect intre doi parteneri, nu are importanta nici etnia nici culoarea nici averea