| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce femeile primesc aproape mereu flori, si barbatii nu primesc? Barbatii nu merita sa primeasca si ei flori?

18 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In ziua de azi fetele prefera sa gaseasca buchetul de flori pe bancheta din spate a unui Merțan.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Femeile primesc in general flori deoarece si ele sunt niste flori.

| RAY a răspuns:

In ziua de azi degeaba aduci tu flori unei fete ca ti le arunca pe jos asta e adevarul,in ziua de azi o inviti la mall o ingrasi sa se ingrase ca vine vara si o pregatesti de iarna sa o manci si ia sasi mance banii, degeaba aduci tu flori daca aia nu-i place de tine,barbati vor sa cumpere sex de fapt mai dau si ei flori in spatele masti lor ipocrite, vezi ca sunt neutru, ambele sexe sunt ipocrite, de ce ar da o femeie flori la un barbat? barbatul sau femeia beneficieaza de sex gratis la orice ora? pana la urma scopul e sexul ce naiba, mai auzi metrosexuali din ziua de azi sufletul conteaza serios

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Știri externe: Celebrul iepuraș din reclamele Duracell a fost găsit mort în această după-amiază în vizuina sa. Cu ultimele liniuțe din baterie acesta a încercat să își explice moartea "un răspuns, un singur răspuns am citit!". Vinovatul este încă în libertate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Update 19:53:
În semn de solidaritate față de colegul său mustăcios, Bugs Bunny a decis să nu se mai prezinte la spectacolul din această seară. Deși nu mai era nimeni pe scenă, Elmer Fudd a izbucnit în lacrimi apoi s-a împușcat singur, din reflex.

Nimic despre criminal.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Femeile primesc flori, iar barbatii primesc femeile.
Ai putea sa intrebi de ce se multumesc fetele cu o buruiana.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Iti mai aduci tu, Turbina, aminte prima noastra intalnire oficiala? Cum ai venit tu cu garoafe, 3 la numar? De atunci.o data mi-ai mai adus, o lalea.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci cand ai venit cu taticutul tau, si in loc sa stam de vorba, mi-a citit el drepturile si obligatiile parintesti, desi tu aveai 19 ani jumate, si nu mai erai fata mare?
Cum sa uit, pisoias? A fost asa romantic!

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Mincinosule,taticu' ti-a arata scrisoarea medicala de la ginecologie, scria negru pe alb, ca vaginul meu nu a fost niciodata atins de o mana straina.Sa fi fost atat de idioata si sa -mi fi rupt himenul singura?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Putea sa fie si factura de la Enel, eu oricum pusesem ochii pe una de la masa alaturata... Tin minte ca a fost destul de greu, tacto', la finalul intalnirii... Si nota de plata, la fel.

| Drimmero a răspuns:

Ce sa facem noi cu ele?

| T0T a răspuns:

Nu cred că e vorba că nu merită. Și femeile pot face cadouri unui bărbat dar o femeie e mai delicată iar un simbol demn este o floare care nu poate fi numită totuși simbolul bărbăției laughing

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai nu stiu daca barbatii sunt la fel de innebuniti dupa flori ca fete, au alte placeri ei.
Asa o fi obiceiul, sa dai flori la fete de ocazii mai speciale ca ziua ei de nastere, 1 martie, mi s-ar parea ciudat sa vad cum o fata ii da flori unui barbat, parerea mea.

| ShaOfHatred a răspuns:

Un buchet de urzici ar mere acuma.

| milkie a răspuns:

Pentru un motiv sau altul, societatea nu asociază bărbații cu lucrurile delicate.

| octa2021 a răspuns:

Doar fetele iti pot răspunde aici. Oparte din fete isi doresc tot de la un baiat daca s-ar putea si sufletul lui, sunt putin mai lacome, dar dupa căsătorie lucrurile se complică si mai mult, de ce crezi ca multi barbati fug de căsătorie?
din cauza asta.
Dar trebuie sa recunosc ca sunt o categorie de fete la care le oferi ceva si ele iti ofera poate chiar mai mult.
Era un citat:Femeile sunt o filozofie neânteleasa.

| Răzvi4Deni a răspuns:

Unele fete nu apreciaza florile.
In zilele noastre unele fete sunt materialiste, vor cadouri scumpe.
Barbatii nu primesc flori datorita faptului ca sunt mai aspri, o femeie este mai delicata, mai finuta, sunt fete carora le plac florile.

| LEEMINHO1998 a răspuns:

Imagineaza-ti ca o fata ti-ar aduce flori cum te-ai simtite? Tu esti partea puternica,leul in familie care se duce la vinatoare, munceste, cara in loc sa-ti puna pe masa o mincare pentru barbati care muncesc si sunt obositi iti aduce flori.Ele sunt firave, usor distruse te-ar luate in ris cu asa ceva, tu singur nu te-ai simti barbat.Stiu o persoana, barbatul ei nu i-a daruit flori de loc si ea s-a dus in gradina a rupt flori si i-a dus sotului.Tu crezi ca e normal asa ceva parca iti bati joc de el pentru ca nu stie sa daruiasca flori.Pentru mine sa dau unui barbat flori ar fi un gest umilitor de parca i-as da in nas ele l-ai face de nimic, iaca daca nu-mi aduci tu am sa-ti aduc eu.Noi femeile suntem considerate partea frumoasa iar florile inseamna frumusetea, rafinamentul ele noua ni se potrivesc dupa natura avem ceva in comun sintem firave neputinciase care au nevoie sa fie aparate adica de voi barbatii.Voi nu puteti fi cumparati cu flori pentru ca sunteti putere, brazi frumosi care si pe ger si pe arsita ramin verzi si drepti.