| DorinaPaula a întrebat:

De ce flacara unei lumanari sau a unui chibrit sunt orientate totdeauna in sus? URGENT...dau funda la primul raspuns

Răspuns Câştigător
| Aleqa a răspuns:

Din cauza gravitatiei.

| DorinaPaula explică (pentru Aleqa):

Imi poti explica te rog mai amanuntit?

| darrio2007 a răspuns (pentru DorinaPaula):

Ii dai funda si apoi vrei explicatii? Aerul cald datorat flacarii se ridica in sus, nu? Flacara este calda.Gravitatia este cu totul altceva. Datorita ei nu ne desprindem noi de pamant.Acea atractie a centrului Terrei.

| DorinaPaula explică (pentru darrio2007):

Nu i-am dat funda dupa ce mi-a dat raspunsul

| darrio2007 a răspuns (pentru DorinaPaula):

Nici o problema.M-a uimit raspunsul lui.Total nefolositor.

| DorinaPaula explică (pentru darrio2007):

Da dardupa cum vezi am scris ca dau funda la primul raspuns...trebuia sa ma tin de cuvand.winking

| darrio2007 a răspuns (pentru DorinaPaula):

Ok.Dar la primul raspuns folositor.Asa ceva se invata la scoala. Puteai verifica raspunsul.

9 răspunsuri:
| Aleqa a răspuns:

Stiu doar ca e din cauza gravitatiei... Sorry.

| DorinaPaula explică (pentru Aleqa):

Ok...nu este nici o problema ai funda din partea mea. :*

| Aleqa a răspuns (pentru DorinaPaula):

Multumesc. Sper ca am putut sa te ajut. :*