| Effyyyy a întrebat:

De ce gresim mereu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gresit! O dam prost uneori, dar efectele greselii facute fac sa para ca mergem din prost in mai prost happy
Totul tine de optimism, si calcul la rece. Cele mai nebunesti decizii se iau "la cald". Analizand la rece cauza si efectul, putem anihila virtualele greseli pe aceeasi tema.

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu generaliza! Unii dintre noi mai si invatam din greseli. Stii ca e o vorba: prima data e greseala, dar a doua oara, se cheama prostie.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy cu voie, de nevoie, cu toti gresim, dar putini recunoastem greseala, de cerut scuze nu se pune problema s-au tot la fel putini fac lucrul asta...gresim ca ne luam dupa ce zice X-Y, nu analizam, nu gandim inainte de a acuza pe cineva, stresul este un factor are ne face sa gresim, si pana las urma e firea legii sa gresim pentru ca este uman, din greseli si consecinte devenim mai buni si mai stapani pe situatie ...papawave

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu toti gresesc mereu. Cei care o fac nu invata din greselile altora, nici macar din ale lor. Un exemplu tipic este si ce faci tu, desi criticata de atatia si de atatea ori(si sa nu spui ca n-ai vazut destule), tot continui cu "funda". Numai bine!

| PetreConstanta a răspuns:

De prosti ce suntem

| Narfundo a răspuns:

Mereu?

| whatevernvm a răspuns:

Pentru ca a doua oara sa nu se mai repete.

Ca si cum ai da cu capul de o craca, a doua oara ai stii sa te feresti.

| Gabriel892 a răspuns:

Un proces fundamental din procesul oamenilor de a invata,greselile sunt o imperfectiune a naturii umane dar si un beneficiu in acelasi timp, cum ai mai fi astazi fara greseli? Cum ar fi viata fara greseli? Ar mai merita traita? Cum ai invata sa apreciezi cu adevarat un lucru fara al pierde printr-o greseala? Greselile ne definesc, ne invata si ne fac mai puternici.O usa se inchide, alta se deshide.