| IonelFlorianUrzica a întrebat:

De ce îi uraste lumea pe therieni sau furry și îi discriminează? Eu nu cred ca ar trebui sa fie obligatoriu sa te declari om, pana la urma suntem în 2024 și ar trebui sa acceptam pe toată lumea! Dacă vine cineva și decide ca nu se mai identifica ca ființă ar trebui lăsat sa facă asta, nu se gândesc cei care fac discriminări de genul la sentimentele lor? Cei cu comentarii răutăcioase sa se abțină!

48 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Depravare la cel mai inalt nivel. Faptul ca in 2024 acceptam atat de multe e PROBLEMA, nu justificarea ca ar trebui sa acceptam si mai mult.

| IonelFlorianUrzica explică (pentru mODIN):

Și ce ai face dacă unul dintre copiii tai ar spune ca vrea sa se alăture comuniatii therienilor sau LGBTQZ? L-ai da afara din casa

| IonelFlorianUrzica explică (pentru mODIN):

Faptul ca suntem o țară predominant rurala nu e nicio scuza! Și în Canada și Germania trăiește multă lume la sat dar nu își bat joc de cei care sunt diferiți! Numai noi suntem asa! Și ne și miram de ce suntem pe locul trei din Europa la bullying in scoli

| mODIN a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Eu nu cred ca asta e o chestie cu care te nasti asa, la intamplare. Simt ca asta e doar o scuza pe care cei cu mentalitate de stanga o folosesc mereu ca sa-si justifice defectele de caracter, cum fac cu multe alte chestii. Un copil sanatos mental nu e atras de asa manifestatii.

| IonelFlorianUrzica explică (pentru mODIN):

Unii nu se simt bine cu sexul lor iar alții nu se simt bine ca oameni! Ei vor sa aleagă! Noi nu îi lăsăm!

| mista24 a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

LGBT este ok. LGB sunt lucruri cu care esti nascut, iar trans este o boala mentala care nu este vina lor (trebuie acomodati). Furry si toate astea doar ii fac pe cei LGBT sa para mai ciudati. Te rog sa nu confunzi lucruri reale cu dementa totala.

| IonelFlorianUrzica explică (pentru mista24):

Si Furry este o deviere la fel ca trans! Ei practic nu se simt bine în corpul lor

| mista24 a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Nu, nu exista date stiintifice bazate pe asa ceva. Oamenii cu disforie de gen au fost studiati si stim ca au partile creierului mai apropriate cu cele ale sexului opus. Furry este doar pentru oameni care vor atentie.

| IonelFlorianUrzica explică (pentru mista24):

Eu sunt de părere ca ei pur și simplu nu se simt bine în pielea lor nu au o problema și trebuie sprijiniți

| mista24 a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Cu siguranta nu se simt bine in pielea lor, dar asta nu inseamna ca trebuie sprijiniti. Poate nici oamenii grasi nu se simt bine in pielea lor, dar asta nu inseamna ca sunt slabi sau ca toata lumea trebuie sa le spune "Esti slab". La fel si cu furry.

Trans este ceva special pentru ca asa sunt nascuti.

| Madaxo97 a răspuns:

Glumești, nu-i așa? laughing

| IonelFlorianUrzica explică (pentru Madaxo97):

Nu glumesc absolut deloc, avem dreptul sa ne declaram ce vrem noi, nu e obligatoriu sa ne declaram oameni sau ființe! După ce ca rad și îi fac în toate felurile pe cei din comunitatea LGBTQZ îți dai seama ca pe cei din comunitatea Furry sau Therieni îi tratează groaznic! Tu nu realizezi cât de discriminati sunt! Unii plâng și se sinucid pentru ca nu sunt acceptați!

| Madaxo97 a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Plâng și se sinucid pentru că au probleme grave la cap, te-ai nascut om și mori om, nu poți să te identifici ca altceva decât ești, asta e o aberație, o prostie, cu cei din LGBT nu am o problemă, dar ce naiba e în neregulă cu furry si rahaturi de genul? Nu ai cum să te identifici câine sau alte animale sau plante, tu realizezi cât de bolnav sună? Cum crezi tu că îi poate lua cineva în serios pe acești oameni? Dacă se identifică ca furry, atunci în caz de accident sau ceva doamne ferește să meargă la veterinar nu la un spital de oameni, așa ar fi corect, nu? Sau să se imperecheze cu animalele, tu realizezi cât de bolnav sună? Cum poți să susții așa ceva? Asta e doar o prostie, de unde ai scos tu că poți să te identifici ca ceva ce nu ești? Se numește,, a te minții singur,,. Hai că mă identific și eu ca președintele țării și incep să dau ordine la lume, sau mă identific ca Hitler și încep să omor oameni, si lumea va trebui să ma accepte că altfel mă discriminează. Dacă nu ești troll și nu glumești cu această intrebare prostească, chiar îți recomand serios un psiholog sau chiar să te internezi la psihiatrie direct, ai probleme grave dacă susții niste bolnavi psihic care latră la alți oameni și se îmbracă în animale.

| IonelFlorianUrzica explică (pentru Madaxo97):

Hei dacă tu te-ai afla in pielea lor nu ai mai zice chestiile astea, am și prieteni în situația asta și oamenii îi rănesc! Sa știi ca un psiholog bun îți va spune exact ce ți-am spus eu, mai ales un psiholog din Occident! Dacă copiii tăi vor fi asa îi vei duce la psiholog?

| IonelFlorianUrzica explică (pentru Madaxo97):

Dacă sa susții alte comunități a devenit trolling sau boala psihica atunci e clar ca suntem ultima nație

| Madaxo97 a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Ce comunitați omule că oamenii de care vorbesti tu sunt niște experimente eșuate ale naturii, precum zoofilii, pedofilii,necrofilii, nu sunt precum cei din LGBT care doar au alte preferințe sexuale în rest sunt oameni normali care fac ceva cu viața lor, nu își pierd vremea să se maimuțărească în animale și să latre și să urle la lună din lipsă de ocupație. Un psiholog bun niciodata nu va aproba asemenea deviații, încearcă să mergi la câți vrei tu și o să vezi. Nu poți să te identifici ca ce ai tu chef, e cea mai mare prostie asta, și boală psihică de fapt. Cum te-a lăsat Dumnezeu, ăla ești, nu poți să te identifici animal si nici animalul nu poate să se identifice om. Din nou, cum ți se pare să meargă la veterinar când sunt bolnavi în loc de spitalul de oameni, ca așa ar fi corect, nu? Dacă se identifică animal. Tu chiar nu gândești?

| Madaxo97 a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Acum îmi aduc aminte de tine, ai picat bac-ul de 8 ori și sala la scoala de șoferi de vreo 15 ori sau ceva de genul, acum se explică de ce, dacă preocuparile tale sunt bolnăviciunile altora în loc să înveți ceva util care chiar te ajută în viață. Incă sper că ești troll

| IonelFlorianUrzica explică (pentru Madaxo97):

Și cum de in Canada, SUA, Australia, Noua Zeelanda, Irlanda, Marea Britanie care sunt tari civilizate și nu dau bullying din orice îi accepta iar noi nu vrem sa acceptam nici LGBTQ.E treaba lor ce fac, dacă vor sa trăiască în sălbăticie e treaba lor, poate in viitor animalele vor vorbi limba oamenilor și vor evolua! Nu putem știi

| IonelFlorianUrzica explică (pentru Madaxo97):

Mai bine ca l-am picat! Educația din România nu are nicio valoare! Noi încă radem de cei care au o alta gândire și ne credem mai buni! Poate ca nu sunt bun la învățat dar măcar nu fac discriminări

| Madaxo97 a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Îi acceptă pe naiba, nimeni nu îi acceptă și nu îi ia nimeni în serios, oricum, cu acest răspuns m-ai convins oficial că esti troll, mai ales după ce ți-am citit toate întrebările laughing

| Madaxo97 a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Ești bun la învățat, că altfel nu mai scriai așa de bine gramatical, nu păcălești pe nimeni, eu mi-am dat seama laughing caută atenție în altă parte

| IonelFlorianUrzica explică (pentru Madaxo97):

Poate se va da și la noi o lege ca în țările civilizate și vei fi amendata pentru comentarii de genul!

| IonelFlorianUrzica explică (pentru Madaxo97):

Eu îți dau ignor, ti-am zis sa te abții de la comentarii răutăcioase și rasiste! Nu poți, treaba ta!

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

"Poate că sunt prost, dar măcar nu gândesc."

| IonelFlorianUrzica explică (pentru MeisterSchnitzel):

Dacă pentru tine un om care nu a reușit sa ia niste examene cu întrebări inutile și nefolositoare atunci e clar ce,, inteligent" ești

| VoidEternal a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Tu ai dreptul sa te declari ce vrei tu. Dar nu ai dreptul să mă forțezi pe mine sa fac la fel. Poți să te identifici cu o lampă, eu tot ca om cu probleme mentale o sa te vad.

| IonelFlorianUrzica explică (pentru VoidEternal):

Ești rasist! Și ca să știi nu e vorba despre mine! Eu nu fac parte nici din comunitatea therienilor sau furry nici LGBTQZ

| IonelFlorianUrzica explică (pentru VoidEternal):

Eu nu forțezi pe nimeni, eu spun doar ca cei diferiți nu au susținere! Ei nu pot sa fie la fel ca noi, asa sunt ei, nu se simt bine în pielea lor

| VoidEternal a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Tu cunoști definiția rasismului? Sau vomiți niste termeni generici aruncați la nimereala de toti voi aia ăștia luminați și diverși?

"Nu glumesc absolut deloc, avem dreptul sa ne declaram ce vrem noi,"

"Tu" in cazul asta era un apelativ generic. Nu mă adresam direct ție, dar era un reply direct la cuvintele tale.

Dumbasss...

| IonelFlorianUrzica explică (pentru VoidEternal):

Dacă nu îi accepți pe cei care sunt diferiți ești rasist punct!

| VoidEternal a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Zici că nu ai fost in stare sa iei bacul? Well no f¹¹cking ***. Îți recomand dexul.

| LisaJulie a răspuns:

Nu te supăra pe mine ca îți spun dar eu cunosc un medic psihiatru bun în București! Dacă stai aproape de capitala ar trebui sa îi faci o vizita

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru LisaJulie):

Mai multe vizite, de fapt.

| IonelFlorianUrzica explică (pentru LisaJulie):

Stau în Călărași! Sa ma duc la pshiatru, din cauza celor ca tine sunt oameni care nu au curajul sa își aleagă sexualitatea sau rasa

| IonelFlorianUrzica explică (pentru MeisterSchnitzel):

Sa mergi tu! Și ar trebui sa nu mai faci comentarii din astea, tu îi accepți pe cei care sunt diferiți?

| LisaJulie a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Asta nu se numește rasism sau discriminare, nu ma deranjează therienii sau furry sau cum le spune sau LGBTQ! Cred doar ca exagerezi, eu nu am văzut pe nimeni sa rada de ei! Poate doar copii mici

| LisaJulie a răspuns (pentru LisaJulie):

Eu nu cred ca are nimeni nimic cu ei, de mii de ani oamenii se îmbrăcau în animale ca parte din ritualuri! Cine spui tu ca îi discriminează?

| IonelFlorianUrzica explică (pentru LisaJulie):

Toți cei care nu ii susțin

| LisaJulie a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Adică eu trebuie merg la proteste pro comunitatea furry? Unii dintre noi au viața, vor sa se ocupe de afaceri, de cariera, nu am nimic cu nimeni, sincer nu îmi pasa

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Diferiți în ce sens?
Scoateți-vă din cap rahatul ăsta cu diversitatea; o fi ea bună, dar nu în toate privințele.

| IonelFlorianUrzica explică (pentru MeisterSchnitzel):

De ce? De ce nu putem sa fim ce vrem în 2024?

| 1onur a răspuns:

Eu nu accept pe toată lumea și Absolut nimeni nu ma poate obliga în privința asta. Accept pe cine consider eu într-adevăr l cu Adevărat ca este om nu ce spune lumea sau ce crede lumea sau ca suntem în anul 2024 pentru mine nau nicio relevanță scuzele astea.

| simplaexsistenta a răspuns:

Sa vezi ca la anul ne identificam ca vaci extraterestre.

Dumnezeu cu mila

| IonelFlorianUrzica explică (pentru simplaexsistenta):

Uite eu nu te judec ca ești creștină, dar vad ca majoritatea creștinilor judeca și mai scrie și în Biblie nu judeca sa nu fi judecat

| simplaexsistenta a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Nu am intentia sa judec, dar tu nu realizezi cat de mult am ajuns sa aberam? Noi, ca omenire

| IonelFlorianUrzica explică (pentru simplaexsistenta):

Dar nu e nici în regula sa fie duși la pshiatru pentru ca au o parere diferita! Asa erau și cei din comunitatea LGBTQZ în anii 50-60

| simplaexsistenta a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Pai in cazul lor nici psihiatrul nu prea mai poate face ceva.

| PetardeF1 a răspuns:

Opinia mea este ca toata lumea poate sa fie ce vrea atata timp cat nu intra in viata personala a altuia