| IonelFlorianUrzica a întrebat:

De ce îi uraste lumea pe therieni sau furry și îi discriminează? Eu nu cred ca ar trebui sa fie obligatoriu sa te declari om, pana la urma suntem în 2024 și ar trebui sa acceptam pe toată lumea! Dacă vine cineva și decide ca nu se mai identifica ca ființă ar trebui lăsat sa facă asta, nu se gândesc cei care fac discriminări de genul la sentimentele lor? Cei cu comentarii răutăcioase sa se abțină!

48 răspunsuri:
| IonelFlorianUrzica explică (pentru mODIN):

Faptul ca suntem o țară predominant rurala nu e nicio scuza! Și în Canada și Germania trăiește multă lume la sat dar nu își bat joc de cei care sunt diferiți! Numai noi suntem asa! Și ne și miram de ce suntem pe locul trei din Europa la bullying in scoli

| IonelFlorianUrzica explică (pentru simplaexsistenta):

Dar nu e nici în regula sa fie duși la pshiatru pentru ca au o parere diferita! Asa erau și cei din comunitatea LGBTQZ în anii 50-60

| simplaexsistenta a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Pai in cazul lor nici psihiatrul nu prea mai poate face ceva.

| mODIN a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Eu nu cred ca asta e o chestie cu care te nasti asa, la intamplare. Simt ca asta e doar o scuza pe care cei cu mentalitate de stanga o folosesc mereu ca sa-si justifice defectele de caracter, cum fac cu multe alte chestii. Un copil sanatos mental nu e atras de asa manifestatii.

| IonelFlorianUrzica explică (pentru mODIN):

Unii nu se simt bine cu sexul lor iar alții nu se simt bine ca oameni! Ei vor sa aleagă! Noi nu îi lăsăm!

| VoidEternal a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Tu ai dreptul sa te declari ce vrei tu. Dar nu ai dreptul să mă forțezi pe mine sa fac la fel. Poți să te identifici cu o lampă, eu tot ca om cu probleme mentale o sa te vad.

| IonelFlorianUrzica explică (pentru VoidEternal):

Ești rasist! Și ca să știi nu e vorba despre mine! Eu nu fac parte nici din comunitatea therienilor sau furry nici LGBTQZ

| IonelFlorianUrzica explică (pentru VoidEternal):

Eu nu forțezi pe nimeni, eu spun doar ca cei diferiți nu au susținere! Ei nu pot sa fie la fel ca noi, asa sunt ei, nu se simt bine în pielea lor

| VoidEternal a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Tu cunoști definiția rasismului? Sau vomiți niste termeni generici aruncați la nimereala de toti voi aia ăștia luminați și diverși?

"Nu glumesc absolut deloc, avem dreptul sa ne declaram ce vrem noi,"

"Tu" in cazul asta era un apelativ generic. Nu mă adresam direct ție, dar era un reply direct la cuvintele tale.

Dumbasss...

| mista24 a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

LGBT este ok. LGB sunt lucruri cu care esti nascut, iar trans este o boala mentala care nu este vina lor (trebuie acomodati). Furry si toate astea doar ii fac pe cei LGBT sa para mai ciudati. Te rog sa nu confunzi lucruri reale cu dementa totala.

| PetardeF1 a răspuns:

Opinia mea este ca toata lumea poate sa fie ce vrea atata timp cat nu intra in viata personala a altuia

| IonelFlorianUrzica explică (pentru VoidEternal):

Dacă nu îi accepți pe cei care sunt diferiți ești rasist punct!

| IonelFlorianUrzica explică (pentru mista24):

Si Furry este o deviere la fel ca trans! Ei practic nu se simt bine în corpul lor

| IonelFlorianUrzica explică (pentru MeisterSchnitzel):

De ce? De ce nu putem sa fim ce vrem în 2024?

| VoidEternal a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Zici că nu ai fost in stare sa iei bacul? Well no f¹¹cking ***. Îți recomand dexul.

| mista24 a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Nu, nu exista date stiintifice bazate pe asa ceva. Oamenii cu disforie de gen au fost studiati si stim ca au partile creierului mai apropriate cu cele ale sexului opus. Furry este doar pentru oameni care vor atentie.

| IonelFlorianUrzica explică (pentru mista24):

Eu sunt de părere ca ei pur și simplu nu se simt bine în pielea lor nu au o problema și trebuie sprijiniți

| mista24 a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Cu siguranta nu se simt bine in pielea lor, dar asta nu inseamna ca trebuie sprijiniti. Poate nici oamenii grasi nu se simt bine in pielea lor, dar asta nu inseamna ca sunt slabi sau ca toata lumea trebuie sa le spune "Esti slab". La fel si cu furry.

Trans este ceva special pentru ca asa sunt nascuti.