| MistarGoGu a întrebat:

De CE la 90 % din romani punctualitatea *( respectarea orei ) și CUVANTUL dat sunt facultative sau LIPSESC TOTAL din modul de comportament?
Este genetic, din educație sau mai nou lipsa de armata *( stagiu militar )?

6 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Nu stiu dar eu nu intarzii niciodata nicaieri si cand cineva ma lasa sa astept mai mult de 15 min (si nu e prima data) ma enervez si ii zic sa plece mai devreme de acasa

| Lupică27 a răspuns:

Cred ca este o epidemie de miserupism. Cum am mai zis, depinde foarte mult de zona unde stai, de oamenii din cercurile pe unde te invarti: servici, bloc, centru, etc.
La mine in oras au ramas doar ciudatii si nebunii, restul au plecat la mai bine.

| MistarGoGu explică (pentru Lupică27):

Acum 25-30 de ani dacă ziceai ca locuiești în Ardeal sau Banat lumea pleca fruntea ca era influenta saseasca și svabeasca! Dar acum nici asta nu se mai simte!

| Lupică27 a răspuns (pentru MistarGoGu):

Acum toata lumea vrea sa fie BOSS laughing

| MistarGoGu explică (pentru Lupică27):

Boschetar
Ocrotit de
Serviciile
Sociale

La asta te referi?

| Lupică27 a răspuns (pentru MistarGoGu):

Nu neaparat, la oricine o are numai in basini si nu isi vede lungul nasului si care uita ca era o vreme in care manca paine cu coaja de copac.