| anonim_4396 a întrebat:

De ce la unii oameni le e frică de vineri 13?

Răspuns Câştigător
| Marya6329 a răspuns:

Sunt unii oameni care cred in superstitii, din pacate sunt destul de multi...http://www.crimetime.ro/......in-an.html uita-te aici. Dar nu are de ce sa-ti fie frica este doar o superstitie si atata tot:D

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mama mea a murit într-o zi de vineri și culmea mai era și 13!
Asta nu are cum să nu-ți aducă frică.
Pa, pa.

| 愛日本 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Îmi pare foarte rău pentru mama ta! sad

| mgtow a răspuns:

Poate au auzit de la cineva care se dadea drept predicator si au luat spaima-n ei.

| Tweetymrrr a răspuns:

E o superstiţie legată de faptul că e o zi ghinionistă, de aceea le este frică.
Succes!

| Alexăndruţaa a răspuns:

Pentru că, cică, ziua de 13 ar aduce ghinion, dar sunt doar superstiţii oh go on.

| WorkinForThis a răspuns:

De prosti. cred in superstitia ca vinerea, 13 este zi cu ghinion dar bineinteles ca nu-i adevarat tongue

| EternalFire a răspuns:

Eu am Auzit ca intr-o zii de 12 vineri se zica ca s-a nascut necuratul (dracu)

| mihaican a răspuns:

Pacat de mama ta:-( ori cum se spune ca numarul 13 aduce ghinion si de aia le e frica