| anonim_4396 a întrebat:

De ce lumea spune despre oamenii care au piercing-uri numai lucruri negative? Voi ce credeti cu adevarat?

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu sunt dintre aceea care am părere negativă despre ei. Pentru că se mutilează făcând găuri în corpul lor. Pentru că atașează de corpul lor obiecte din metal care nu își au rostul decât ca decorație, ceea ce făceau oamenii primitivi, când nu purtau haine. Pentru că se mutilează în locuri sensibile și delicate ca limba, și altele pe care nu le mai enumăr. Pentru că mi se pare absolut dizgrațios să îți mutilezi buzele, fața, urechile de asemenea manieră. Pentru că toate acestea denotă lipsă de bun gust, dispreț față de oamenii normali care se uită la tine și sunt obligați să îți suporta imaginea, spirit de imitație de joasă factură, modalități exhibiționiste de a-ți manifesta personalitatea. Măcar dacă ești excentric, fă așa ca să nu afle toată lumea.

| Drimmero a răspuns:

Pe mine unul ma atrag cu pierce-uri, dar sa fie stilate ele de fel, nici la tatuaje nu as stramba nasul, mai ales daca e ceva reprezentativ si mai deep.

| Celcestietot a răspuns:

Depinde de fiecare in parte. De exemplu, Biblia nu este de acord cu asa ceva.

| Andreeush a răspuns:

Pentru că lumea e învățată să critice.

| gemeni6226 a răspuns:

Oamenii cu piercinguri in mod hotarit nu pot fi catalogati rai numai din acest motiv.E alta mincare de peste ca nu-mi place sa vad asa ceva ca nu este pe gustul meu.De exemplu prietenul baiatului meu poarta dar are o inima foarte buna si e foarte de treaba.Dar piercingul ca atare nu ma incinta si nu ma atrage ba din contra.

| GirlOnline81 a răspuns:

Personal nu sunt fan piercing(s), dar nici nu ma deranjează ceva cu care cineva se simte confortabil și fericit.

| Andra9pk a răspuns:

Mda,o prostie. Nu poti cataloga un om dupa faptul ca are piercing sau tatuaje. Fiecare face ce vrea cu pielea lui domne. Nu-ti place? Intoarce capul. Din pacate la noi, oamenii cu piercing-uri sunt asociati cu rockerii si din nestiinta, acestia sunt asociati deseori cu satanistii. Aud mereu replici gen :" ala si-a gaurit buza, e satanist"

| sadrian46 a răspuns (pentru Andra9pk):

Și ce să fac, când ies în oraș să întorc tot timpul capul de parcă aș fi în vizită la negrii Dogon, sau la papuași?

| Andra9pk a răspuns (pentru sadrian46):

Era un mod de a spune happy ideea in sine e ca trebuie sa ii acceptam si pe cei cu piercing-uri. Ei n-or sa se schimbe pentru ca nu ne place noua de ei. Daca mie nu-mi place mutra unuia gaurit in urechi, buze, nas, de exemplu, ma pune cineva sa stau sa ma uit la el? laughing dar nici sa stau sa il critic in mod negativ, fiindca nu imi pasa. Ma deranjeaza cu ceva?

| sadrian46 a răspuns (pentru Andra9pk):

De ce trebuie să îi acceptăm? Să îi acceptăm ca ce? Da, mă deranjează când mă obligă să îi văd mutra.