| anonim_4396 a întrebat:

De ce lumea uita visurile? straight face Adica parca ne amintim "culoarea" si imaginea visului, dar nu ne amintim ce s-a intamplat -.- De ce? Sau doar eu patesc asa?

Răspuns Câştigător
| Nanami利 a răspuns:

Toti patesc asta.La 5 minute dupa trezire uiti 10% din vis, iar la 10 min 90% din vis.Citeste si 10 lucruri se stiut despre vise(sau ceva de genu) si ai sa vezi mai multe lucruri.

4 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună! happy
Toţi păţim asta. Se întâmplă pentru că nu te concentrezi pe amintirea visului imediat după ce te trezeşti, înainte să deschizi ochii chiar. Lumina te poate face să îţi uiţi visul, mişcările tale de asemenea.
Noapte bună, vise plăcute şi memorabile să ai!

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Incearca sa nu deschizi ochii cateva secunde atunci cand te trezesti

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Wow doar eu-s singura de aici care de cele mai multe isi aduce aminte de tot visul? Poate-s eu mai ciudata! laughing

| SorinBvB a răspuns:

Eu nu imi amintesc nimic