| RazzMTB a întrebat:

De ce ma ameninta crestinii pe Facebook doar pentru ca nu cred in prietenul lor imaginar?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu trebuie sa te lauzi că ești ateu, in viața dacă ești sincer te sinucizi, nu poți suporta nici propria ta realitate, dacă omul te întreabă ce ești ii spui ce este el, oameni caută oameni că ei nu diferiți

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dar ce cauți pe Facebook?

| Mosotti a răspuns:

De prosti te ameninta, ca daca erau mai destepti, isi dadeau seama ca ala al lor e imaginar. De fapt nu-s prosti ci psihotici.
Stii cum e, daca unu crede in dzeu se numeste psihoza, daca mai multi cred se numeste credinta.

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca nu crezi nu inseamna ca trebuie sa ii faci si pe altii sa gandeasca ca tine. Fiecare crede in ce vrea. Poate sa creada si in matrice, lasa-l in pace. Si daca el vrea sa te faca pe tine sa crezi in ce crede el, ignora-l

| LisaJulie a răspuns:

Nu trebuie sa intri in grupurile lor! Pe Facebook majoritatea cauta cearta

| RAY a răspuns (pentru LisaJulie):

Corect,deși nu au habar de biblie