| anonim_4396 a întrebat:

De ce majoritatea oamenilor aleg prostia si se lasa prostiti, adica o iubesc?

Răspuns Câştigător
| kathessa a răspuns:

Pentru ca este mai simplu, pentru ca nu cere efortul de a gindi... Acum, depinde si de circumstante. Chestia asta cu prostia e de discutat. Eu, personal, suport mai bine prostia decit nesimtirea. Cu prostia te poti naste si nu ai ce face daca nu te ajuta "ginditorulor", nesimtirea poate fi atenuata..., daca faci efort!

6 răspunsuri:
| sorin a răspuns:

Pentru ca au capul mic si mainile lungilaughing

| AvalohAlyn a răspuns:

Ispita e foarte puternica iar daca nu ne impotrivim nu castigam nimic.

| DeeVee a răspuns:

Nu este deloc asa... vor doar sa dea impresia ca sunt prosti doar pentru a vedea daca se profita de ei etc...
Desi unii chiar sunt prosti
Stii cum se spune : "Mama prostiilor e mereu insarcinata!"
:*happy

Baby.ShiNe

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai, tu l-ai citit pe erasmus.pai cine ne inveseleste viata, nu prostia? cum sa nu o iubim? ce am face noi fara prostie?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cea cu Eramus a auzit de proverbul prostiaeste sora cu moartea si cine o cauta o gaseste. Parafrazare personala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiti ca prostia scurteaza viata, dar nu fara consecinte destul de placute pentru prosti apropo de zicala cine iubeste prostia ii si culege...