| Troll a întrebat:

De ce majoritatea utilizatorilor de aici sunt niste inculti (nu stiu cum au reusit sa treaca de clasa a1a) si analfabeti (pentru ca nu sunt in stare sa citeasca un regulament simplu)

Tot numa intrebari pentru piraterie sau de plictiseala.

Tot mai rar apar oameni care chiar au nevoie de ajutor si cand apare cineva cu o problema tot incultu se baga acolo si da niste ozn-uri de te doare mintea (toti vor sa raspunda primii si sa ajunga experti rolling on the floor )...

Cum s-ar putea rezolva problema cu acest tip de utilizatori?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La ce vremuri trăim, ce pretenții mai ai?
Pa, pa.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Media de varsta a utilizatorilor tinde spre minus infinit, deci, ce pretentii poti sa ai?
Cat priveste analfabetismul, ma gandesc si eu, ca si @ Elianna, ca, poate nu esti cel mai in masura sa dai cu piatra (numai, incultul). In afara de regulament, site-ul iti ofera si functia de editare, deci, scrisul in graba nu justifica lipsa articolelor.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Pe undeva ai dreptate, dar cine esti tu de "dai cu piatra"? Esti fara de pacat? Eu zic ca este loc pentru toata lumea aici.Este adevarat ca te zgarie pe retina cand vezi postarile "bacalaureacilor", dar cei care stiu, sa-i ajute pe cei care nu stiu! Ce sa faci? Ocoleste astfel de postari. Cauta intrebari interesante din istoric, daca nu vrei sa fi tu primul care raspunde si nu te intereseaza recompensa!

| Narfundo a răspuns:

Ai putea intai sa te gandesti la tine, apoi la cei din jur.Este adevarat ca sunt multi inculti, dar asta nu inseamna ca tu esti ceva mai mult de atat...eu unu desii sunt nou pe acest sait, nu te vad cu nimic mai presus decat ceea ce ai scris despre altii.

| Kylexy a răspuns:

Adevarat graiesc Expertii TPU kassandra1408 si mi-a placut "dai cu piatra"si are foarte mare dreptate,daca ei nu au minte de ce sa te cobori la mintea lor,daca poti sa ii ajuti ii ajuti, daca nu abtine-te, si treci la intrebarea urmatoare.

| Kassandra1408 a răspuns:

Sunt de acord cu tine- intrebarile serioase sau cele care au caracter intelectual sunt date uitarii.
Ar trebui ca regulamentul sa fie citit cu atentie - nu devii expert daca ai multe funde ( slava domnului, ca stii ca prostii se voteaza intre ei)
Avem sistemu; de raportare al intrebarilor, care este cat de cat folositor. Sincer, ne-ar trebui intrebari in functie de IQ laughing asa ar fi mult mai simplu, iti alegi categoria, si dai inainte.
Multi nici nu se uita la intrebari care au mai mult de 5 raspunsuri - as propune ca raspunsurile sa fie ascunse pana cand se da funda, ca sa nu mai existe concurenta asta stupida.
Ar mai trebui implementata o limita de varsta, m-am saturat sa aud copii care vor sa-si piarda virginitatea la 12 ani sad

| DilauRo a răspuns:

Buna.
In primul rand toata lumea are dreptul la opinie.In al 2-lea rand poti sari peste postarile care te zgarie pe retina desi sunt cam multe. Si inca ceva nimeni nu este perfect sa poata judeca pe altul. Apropo de ce spunea Kassandra si anume ca nimeni nu se uita la intrebari cu mai mult de 5 raspunsuri eu cred ca o intrebare care are cat mai multe raspunsuri te ajuta cel mai mult deoarece acolo poti gasi mult mai multe raspunsuri utile decat intr-o intrebare cu 2-3 raspunsuri.Referitor la recompensa eu sunt de parere ca pentru unii conteaza mai mult un simplu multumesc decit o funda sau vot.Sa aveti parte de cat mai multe intrebari serioase si cu caracter intelectual. Pana atunci obisnuitiva cu ce aveti. Sper ca raspunsul meu nu a zgariat retina nimanui.Pa, pa.

| Troll explică:

@ Elianna : pai asta ii logica site-ului, sa ajuti fara sa te doara de recompensa, numa ca pana gasesti intrebari care sa nu iti zgarie retina ai mult de cautat.
"Dau cu piatra" ca de cateva zile nu am mai prea vazut intrebari seriosae aproape de loc...
Am si eu destule pacate asa ca nu imi fac probleme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema e ca clopotzeii care posteaza mult si prost, o fac pentru fundite. Daca in loc de fundite s-ar oferi streanguri, cred ca am tempera maimutzele de clopozei.