| inflicted a întrebat:

De ce ne enervează unele lucruri la alți oameni?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pentru că unii din noi avem nervi. Alții nu au, ei nu se enervează.

| gemeni6226 a răspuns:

Pe mine de exemplu ma ennerveaza la alti oameni lucrurile ce eu nu le-as face niciodata.Si nu bate cu logica mea de ce respectivul respectiva se comporta astfel.Dar daca deja stiu motivatia din spatele actiunii persoanei respective si stiu ca e asa pentru un motiv foarte bine intemeiat atunci nu ma mai ennerveaza sau cel putin incerc sa ignor daca totusi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca le fac in mod repetat, iar daca au fost suportabile sau chiar placute candva, pe urma si-au pierdut magia (ca si cum ai manca tort de ziua ta in fiecare zi) rolling on the floor