| Dulcica1234 a întrebat:

De ce nimeni nu vrea să mă cunoască? Măcar dintre cei pe care i-am ajutat. P.S: Nu neapărat băieți. Și fete, că nu am nimic cu fetele.

41 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu nu cred ca tu ca fata nu primesti multe mesaje de la baieti -ironia consta in faptul ca nu primesti de la un baiat frumos sau bogat sau popular sau toate 3 ceea ce e plictisitor

| Dulcica1234 explică (pentru RAY):

Dar chiar nu primesc. Nu sunt atât de căutată.

| RAY a răspuns (pentru Dulcica1234):

Intra pe o retea sociala -badoo, tinder, Instagram, tik tok

| Dulcica1234 explică (pentru RAY):

Am mai mult IG și tik tok, bine și Facebook, dar nu îl mai folosesc.

| RAY a răspuns (pentru Dulcica1234):

Foarte bine si asa e pierdere de timp

| Mosotti a răspuns:

Cine stie, nu te simpatizeaza lumea, ai ceva care nu le place la tine, ceva general care la multi nu le place.
Nu intreba ce, ca oricum nu se schimba situatia, deci nu te ajuta aceasta intrebare, cine te place ca om te place asa cum esti tu acum, nu sa te dai dupa ei si sa nu fi tu insati.
Nici eu nu prea ies din casa dar am destule preocupari acasa.
Eu am doar 3 prieteni buni si atat, in rest nici eu nu ma prea simpatizez cu multi.

Si eu sunt putin mai aparte de fel. Si eu am scoala terminata, nici eu nu lucrez.
Dar nu m-a deranjat ca nu m-au simpatizat multi.

| Dulcica1234 explică (pentru Mosotti):

Frumos…… Nu mai zic nimic.

| Mosotti a răspuns (pentru Dulcica1234):

Asta, nu are sens sa vrei simpatia unor oameni care nu te plac, da-i naiba! Daca o fi sa intalnesti oameni care te plac ca om bine, daca nu, nu.

Si asa majoritatea prietenilor sunt falsi si te vor doar cat ii distrezi, deci asa sa zic mare pierdere n-ai.

| SilentRain a răspuns:

Sunt doua motive
1. Nu ești suficient de interesant/a
2.Nu cunoști suficienți oamenii, trebuie sa socializez frecvent cu diverși oamenii pana ajungi sa ii găsești pe cei potriviți

| Dulcica1234 explică (pentru SilentRain):

Și tu mă rog de unde știi că nu sunt interesantă dacă nu mă cunoști?

| SilentRain a răspuns (pentru Dulcica1234):

O întrebare mai proasta de atât nu puteai sa pui, citește singura întrebarea pe care ai pus-o

| Dulcica1234 explică (pentru SilentRain):

Nu îți convine, nu mai îmi răspunde și gata. Nu oblig pe nimeni să îmi răspundă.

| Dismally a răspuns:

De unde stii ca nu vrea nimeni, ai incercat sa vorbesti cu fiecare om pe care l-ai cunoscut in parte si te-au refuzat toti?

| Dulcica1234 explică (pentru Dismally):

Dar de unde știi că nu am încercat măcar cu unii dintre ei?

| Dismally a răspuns (pentru Dulcica1234):

Nu am de unde sa stiu, dar probabil ai avut ghinion si ai incercat cu unii care nu vor sa vorbeasca. Mai incearca, garantat gasesti si persoane ok cu care poti vorbi happy

| StoicAnalysis a răspuns:

La scoala, locul de munca, pe internet? Unde anume?

| Dulcica1234 explică (pentru StoicAnalysis):

Școala am terminat-o. Loc de muncă, încă nu am. Atunci ce mai rămâne?

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Dulcica1234):

Ceva hobby-uri sau activitati ai?

| Dulcica1234 explică (pentru StoicAnalysis):

Mai compun poezii, dar numai când am inspirație. În rest, nu prea.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Dulcica1234):

Deci sa inteleg ca nu prea iesi din casa.

| Dulcica1234 explică (pentru StoicAnalysis):

Cam da.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Dulcica1234):

Pai si atunci cum vrei sa te cunoasca lumea, daca nici macar nu te implici social undeva? iesi prin parc la alergat, si poate intr-o zi schimbi o conversatie cu vreo fata sau cu vreun baiat care face la fel. Sau cand iti gasesti un loc de munca, intra in vorba cu noii colegi. Sau orice altceva care te face sa iesi din casa, aia sa faci.
Daca stai in casa nu o sa vina nimeni la tine sa te cunoasca pentru ca nimeni nu te stie, din moment ce nu ai prea iesit.

| Dulcica1234 explică (pentru StoicAnalysis):

Așa este. Oricum vreau să încep în ale voluntariatului.

| Cipi1212 a răspuns:

Cum să te cunoască?

| Dulcica1234 explică (pentru Cipi1212):

Atât online cât și fizic.

| Cipi1212 a răspuns (pentru Dulcica1234):

Unde te pot găsi pe Instagram?

| Dulcica1234 explică (pentru Cipi1212):

Întâi de toate, doar un lucru vreau să întreb, deoarece apoi o să mă simt ciudat și needucată. Ce vârstă?

| Cipi1212 a răspuns (pentru Dulcica1234):

Vârsta mea? Am 44 de ani. Nu îți face griji. Putem fi prieteni pe Instagram.

| Dulcica1234 explică (pentru Cipi1212):

Da, te rog. Scuze pentru asta, dar în ultimele zile am tot cunoscut persoane mult mai mare ca mine și apoi mă simt needucată să vorbesc la per tu cu cineva mult mai mare ca mine. Așa am fost crescută și educată.

| Cipi1212 a răspuns (pentru Dulcica1234):

Am 44 de ani. Nu îți face griji. Putem fi prieteni pe Instagram.

| Dulcica1234 explică (pentru Cipi1212):

Îmi pare sincer rău! Nu vreau să jignesc, dar nu am cum. Nu putem comunica, deoarece m-aș simții needucată din cauza diferenței mult prea mare de vârstă. Nu pot vorbi la per tu cu cineva mult mai mare decât mine, pur și simplu nu pot.

| Cipi1212 a răspuns (pentru Dulcica1234):

Nu mă deranjează cu per tu.

| Dulcica1234 explică (pentru Cipi1212):

Dar pentru mine contează. Așa am fost crescută de mică. Așa că, îmi pare foarte rău! La revedere!

| Cipi1212 a răspuns (pentru Dulcica1234):

La revedere

| JohnnydeFeer a răspuns:

Ai discord, Facebook, Instagram?

| Dulcica1234 explică (pentru JohnnydeFeer):

Instagram. Bine, am și Facebook, dar nu prea îl mai folosesc.

| JohnnydeFeer a răspuns (pentru Dulcica1234):

Bine ca le-ai, poti incerca acolo sau cum au zis ceilalti pe afara...

| Dulcica1234 explică (pentru JohnnydeFeer):

Și ce? Să mă apuc să scriu la persoane pe IG sau tik tok? Nu că aici aș fi făcut altceva, dar îmi pare un pic mai diferit aici.

| JohnnydeFeer a răspuns (pentru Dulcica1234):

Aici sunt numai pensionari plictisiti, treaba ta.

| Dulcica1234 explică (pentru JohnnydeFeer):

Am observat, dar se mai strecoară și câte unu-doi mai tineri.

| JohnnydeFeer a răspuns (pentru Dulcica1234):

Sunt si tineri, mult noroc sa gasesti.