| Dana2103 a întrebat:

De ce noi nu avem facultatea de criminalistica in Romania?

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Dai la o Școală de Politie dacă vrei, ce este așa greu happy

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Pentru ca nu se dorește! E mai bine pentru criminal sa scape mai ușor. Legile sunt făcute exclusiv pentru "calai" si nu pentru victime. Daca tot nu mai exista pedeapsa capitala, nu era nevoie de "prezumția de nevinovăție", deoarece justiția corupta cum este tărăgănează judecarea pana se ajunge la prescriere. Si asta datorita prezumției de nevinovăție.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se face in anul 4 la facultatea de drept materia asta