| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu avem autostrazi?

23 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Criticule, cred ca intrebarea corecta este de ce nu avem autostrazi la nivelul Ungariei macar? Ca de avut, avem.

Cat pentru motiv, ii subscriu lui NoGod.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Avem! In Grand Theft Auto sau Hard Truck...

| Cryssy a răspuns:

pentru ca nu se mai construiesc.winking

leonardk
| leonardk a răspuns:

Ptr ca banii destinati constructiei autostrazilor s-au ascuns in buzunarele guvernantilor.

auran
| auran a răspuns:

Siguranta circulatiei inainte de toate...nu avem autostrada nu avem viteza doar accidente...

| Parintele a răspuns:

S-au furat banii si s-au semnat contracte paguboase pentru tara.

| Elly4all a răspuns:

Ce a spus ade plus autostrada Soareluiwinking

| Elly4all a răspuns:

@criticul imi pare rau nu stiam exact la ce ok de referi, dap cam asa este dar ca in strainantate niciodata nu va fi la noi, aici se fura la greu si ''sefii'' care sunt la conducerea tarii mai mult iau ei si dau pe prostii in loc sa bage banii in tara este simplu, nu este corect dar nu avem ce face.

| alexdop21 a răspuns:

Pai de ce? Pentru ca cei care ar trebui sa se ocupe de austostrazi, ministerul transporturilor, drumuri si poduri, sunt fiecare pentru el, si nu are o autostrada sa se construiasca, in romania, in 4 ani cat tine mandatul, deci oamenii de acolo trag mai mul pentru ei decat pentru cetateni.
Si ar mai fii si problema banilor, de ce sa nu recunoastem nu prea avem buget cine stie ce!

| asko a răspuns:

Pentru ca noi (tarisoara asta) muncim non stop la ele sa le construim cu mare avant si ravna, de la nea base care le inspecteaza la fiecare campanie, la nea prim ministru, care o fi acum sau zilele viitoare care si ei inspecteaza de mama mama, ca vulturii survoleaza din elicoptere, avioane, la deputati, senatori care merg in judete cu masina saracii si se enerveaza si mai mare spor au la reparat strazi si facut sosele, autostrazi, dar pana la urma nu ii doare capu prea tare ca masinile se schimba la 4 ani si au si soferi ai naibii de buni care ocolesc frate fiecare groapa mai ceva ca schumi, si ei nu simt disconfort, si toata lumea se trezeste dimineata numarand banii din conturile umflate cu comisioanele de la autostrazi, si cei care fac autostrazi, ei saracii dorm probabil in cozile de lopata care asa de comode au devenit de atata timp, ca ei dorm mai bine ca in patul propriu, si uite asa treaba merge struna si autostrazile cresc ca fat frumos pus la ingrasat, nu-i asa ca maine se mai fura cativa kilometri de autostrada din pix?

| Haydee a răspuns:

Pentru ca suntem romani...

p.s.germanii au ajuns si la 100 de autostrazitongue

| Haydee a răspuns:

@raul364 te completez...pentru ca in Romania ministrii si deputatii nostri au alte interese in plus si de noi, romanii nu le pasasad
Crud, dar adevarat...

| kh1ss a răspuns:

Pentru ca la noi 1 Km de autostrada se face in 5 ani.

| AndreeA_4571 a răspuns:

Dar in Romania sunt autostrazi... de exemplu autostrada Soarelui(Bucuresti-Constanta) sau autostrada Bucuresti-Pitesti.

| Raul a răspuns:

1.pentru ca la noi se fura...bai da se fura milioane de euro
2.cum ziceam la alta intrebare noi nu avem guvern, presedinte, prim-ministru SUNTEM O ILUZIE
3. avem noi autostrazi dar putine sunt si bune
4.alex avem buget dar noi nu avem acces la el doar baietii
smecheri
repet noi mai existam?sadsadsad

| girlxx21 a răspuns:

Cum sa nu avem autostrazi? laughing) Poate te referi ca nu avem autostrazi ca in strainatate oh go on

| cd92 a răspuns:

Simplu, e criza economica si nu avem bani pentru autostrazi, dar ca sa se plimbe tot parlamentul cu mercedes s -class avem bani ce draq laughing

| bubu_9742 a răspuns:

Si in legislatia rutiera scrie ca " la intesectia a 2 autostrazi trebuie sa respecti semnalizarea rutiera", care autostrazi? CARE INTERSECTIE? rolling on the floor

| ade_7333 a răspuns:

Avem autostrazii, Bucuresti pITESTI.etc

lool rolling on the floor)

| rebeca a răspuns:

De tampiti si hoti ce sunt "conducatorii" acestei tari. Iar cu autostrada Bucuresti-Pitesti si autostrada Soarelui sa ma lasati in pace...:-| Tara asta e de toata jena.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Elly4all,@ade,@angelsmileandr33a...pai mai omenilor... Bucuresti-Pitesti si autostrada soarelui...inseamna toata tara?
De curiozitate, a-ti vazut cati km de autostrada au bulgarii, italienii...si multe alte tari din europa?
Sa nu mai zicem de germania...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Bani au fost alocaţi dar s-a avut grijă să aibă cu totul o altă destinaţie: pixuri, umbrele, etc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai, tu ai vazut vreodata cum lucreaza muncitorii de la drumuri? Unul se face ca sapa si 5 fumeaza. Cum sa avem autostrazi?