| DeMentaa a întrebat:

De ce nu e bine sa iti iei mustata cu bigu(la fete)? cu e putem sa e epilam mustata?

Răspuns Câştigător
| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Pentru ca va creste deasa si frumoasa. Poti testa validitatea raspunsului meu pe o zona mica(de preferat pe picioare). Da-i cu aparatul de ras de doua ori intr-o saptamana si peste o alte doua saptamani uita-te la rezultat.Rezultatul? Iti vor fi aparut mai multe fire de par iar firele crescute in zona testata vor fi cu siguranta mai groase decat cele pe care le ai in mod obisnuit.Mustata la femei se ia de obicei cu ceara sau nu stiu daca sunt in Romania benzi speciale(fara ceara) de la Loreal.Eu de alea ii cumpar sora-mii si imi spune ca sunt foarte bune.Slava Domnului ca mie nu imi trebuie!

7 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Sa nu cumva sa iti epilezi mustata cu bigulwinking Va creste foarte repede si mule mai deasawinking
Ceara este potrivita pentru asa ceva happyDoare putin dar asta ehappy

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Pentru că îţi va creşte mai des, mai multă şi se va înegri. Va ajunge mult mai inestetică decât inainte şi va fi nevoie să faci foarte des acel tip de epilare. Mustaţa te sfătuiesc să ţi-o epilezi doar când e absolut necesar, nu pentru că ai nişte peri aurii şi ai impresia că se vede, pentru că după ce o faci va trebui să o faci încontinuu. O epilezi cu ceară, fie cea pe care o încălzeşti şi o foloseşti normal, fie benzi cu ceară pentru faţă/zone sensibile.

| daniDeeDee a răspuns:

Fetito, ai innebunit?

| Crs a răspuns:

Pai. vrei sa ai barba dupa aceea?laughing
Iati-o cu ceara. Te va durea la inceput, dar pe parcurs te vei obisnui si nu o sa mai doara asa tare.

| DeMentaa explică:

Nici eu

| DeMentaa explică:

Multmesc si nu am inebunit oricum nu imi trebuia doar vream sa stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu cearawinking. Cu bicul va creste si mai mult.Am inteles ca si cu ceara e neplacut pentru ca doare, dar decat sa creasca mai mult...Eu sunt norocoasalove struck nu am mustatalove struck.