| CracanelTrasPrintrunInel a întrebat:

De ce nu ies romanii in strada?
Eu nu prea am treaba cu Romania, dar in fiecare zi citesc despre scumpiri si noi taxe, cum pot fi oamenii atat de pasivi?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce să iasă in strada când asta a vrut și asta a votat majoritatea?

| TimberWolf a răspuns:

Sunt spalati pe creier zilnic cu propagande de tampire si demasculinizare.
Daca dai pe stiri auzi numai iadul rosu care s-a pogorat asupra noastra nu iesiti din casa pentru ca o sa muriti si alte mizerii de genul.
La orice film sau serial te uiti numai barbati emasculati si femei razboinice.
Cum au vrea sa fie un popor care zilnic e bombardat cu chestii de genul?

| MistarGoGu a răspuns:

Descurcareala românească! De ce sa mai protesteze ca oricum se fac mai pe fata sau pe sustache planurile DICTATE de Bruxelles!
De cât un masaj cu bulanu pe spinare de la jandarmi sau scutieri face omul un OnlyFans, un live pe Tiktok și scoate banii de pâine și Salam pe 3 luni!

| Mindfulness a răspuns:

Daca știi imnul României o sa îți dai seama de ce, deși nu putem generaliza nu toți sunt așa.

| simplaexsistenta a răspuns:

Pentru ca romanii sunt in general un popor pasnic, docil