| LisaJulie a întrebat:

De ce nu își sterilizează romanii câinii mai ales de la țară? De ce prefera sa îi lase sa facă pui și apoi îi duc la orașe și îi abandonează?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil din motive financiare unii, apoi dintr o lipsă totală de educație și nu în final din pura nepăsare.

| MistarGoGu a răspuns:

Lene + meltenism &&& - 20 beri lipsa de la cârciumă! De aia...

| Cinic a răspuns:

Din cauza ca suntem prosti!
Ca sa nu mai zic de aia care au ciobanesti si îi tin pe strada.

| portocala11 a răspuns:

în primul rand situația financiara, insa poate fi vorba și despre comoditate și lipsa de informație.