| Tarzan (reloaded) a întrebat:

De ce nu se spune verde-n fata pe acest site? De ce toti cauta sa-i menajeze pe cei care prin intrebarile lor dau dovada de o lipsa acuta de imaginatie, informatie, inteligenta etc?
Stiu ca este un site de intrebari si raspunsuri, dar 90 % din tot ce este aici se poate gasi cu un simplu click. Oricum ai aranja variantele, orice combinatie de mutari si permutari de raspunsuri ai face, Google stie mai bine ca noi.Informatia este la tot pasul, totusi, exista intrebari care te lasa mut prin caracterul pueril.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnule, in afara de unele intrebari care, dupa cum ai spus, au raspunsuri "exacte "pe care le gasesti pe google sint si unele pe care nu le gasesti sau mai mult de atit, socializezi cu diferiti oameni, ca intr-o adevarata comunitate si ajungi sa te cunosti indiferent de numele schimbate fregvent de unii.

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pentru ca nici in realitate nu prea se practica sportul asta "spusu` in fata" asa ca de ce sa cerem aici asa ceva?
Aici suntem cu toti. Buni, rai ne accepti asa cum suntembig grin
Nu are sens sa ii spui fiecaruia care posteaza o asemenea intrebare ca nu e bine ce face.Ar fi pierdere de timp si prea multe cuvinte de tastat degeabahee hee

mira
| mira a răspuns:

Unii care pun intrebari poate nici nu au calculator si recurg la un prieten.Altii nu au inca deprinderea de a-si cauta informatia pe Google, dupa cum nu obisnuiau sa deschida dictionarul. Exista si o a treia categorie care n-are incredere in raspunsurile oficiale, dupa cum sunt si useri care intreaba de dragul conversatiei nerealizand naivitatea intrebarii.Sunt multi copii pe site. Un site elitist nu are viata lunga.

| hamsterx a răspuns:

Asta face parte din: intrebari existentiale.site`ul e facut pentru persoanele care chiar nu gasesc ceea ce cauta pe google! si pentru diverse conversatii, dp cum ai vazut si tu...mai mult sau mai putin puerile happy

| kally a răspuns:

TPU e un site de intr-ajutorare, asa cum unii isi cauta informatiile pe Google, altii le cauta aici.Si parca te simti tu bine ca ai ajutat pe cineva, sau poate esti in cealalta postura de cel care are nevoie de ajutor si chiar nu ai chef sa stai, sa cauti se google. te ajuta altii.Si in plus google nu ajuta la intrebari personale, nu are experienta de viata ca sa te sfatuiasca ce si cum sa faci... iar despre intrebarile acelea puerile. exista oamenii si oamenii, poate ca chiar nu au ce face si intra in vorba. dar nu e neaparat nevoie sa-i bagi in seama.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei, cu un click pe Google, nu ne-am mai distra asa bine. Nu vezi ce dispute sunt aici pe diverse teme? Nu vezi cum poti de usor sa-i provoci pe ceilalti? Cum stiu unii sa se dea mari pe net pentru ca in realitate sunt niste frustrati? Ne mai distram si noi...
TPU a fost mult timp un site extraordinar. Am legat prietenii, am raspuns la intrebari de care userii chiar aveau nevoie, era pace. Acum ne luptam pentru...nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca reflecta prostia ce domneste printre ai nostri frati?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca anumite intrebari reflecta prostia alor nostri frati?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ai putea avea dreptate daca am lua totul teoretic, dar, din practica, stim ca treburile astea sunt nuantate. iar compu nu face diferentierea, compu nu le are cu nuantarile.
pe de alta parte, cu totii am avut momentul 0 in baterii.clipe cand nu de raspunsuri efective am dus lipsa ci de incurajari, transfer de afectivitate, poate chiar cate un sut cinstit pe care(repet) netul nu ti-l genereaza.
nu suntem 24 de ore din 24 stralucitori, poate ca de asta eu nu-mi permit sa amenddez 100% prostiile din intrebari. ce te faci daca de raspunsul tau depinde iesirea unuia din umbra si tu alegi sa-i tragi un cot in burta ca-i pueril?
acum nici varianta foarte matasoasa nu-mi prieste, in care sarim cu totii, ca niste maici Tereza, oftand si tremurand sa ajutam, caci generozitatea si bunaciunea si painea calda din noi vor triumfa bla-bla-bla. dar nici nu pot spanzura intrebarile naspa.pai daca te lasa mut, ce drek sa mai spui?! te lasa mut si punct! alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece unii se considera capabili de a raspunde la acele intrebari, si prefera sa taca. Pentru ce sa se spuna verde-n fata? Ca sa se mai faca show pe site? Mai bine taci! Daca ai ceva de zis, gasesti alta modalitate mai subtila de a o spunewinkingwinking.