| Ciătălin a întrebat:

De ce o voce străină/un zgomot mare într-un studio de știri, într-un loc de producție a unui film/a unei publicități poate bruia semnalul camerelor de filmat?

4 răspunsuri:
| Aleks086 a răspuns:

O voce străină sau un zgomot mare într-un studio de știri sau într-un loc de producție a unui film/publicitate poate bruia semnalul camerelor de filmat din cauza microfoanelor extrem de sensibile utilizate în aceste medii, care captează sunetele din jur și le amplifică, interferând cu sunetul dorit și ducând la o calitate redusă a înregistrării.

| Corgoiliopf a răspuns (pentru Aleks086):

Dar să vorbești în șoaptă nu e nicio problemă.

| Corgoiliopf a răspuns (pentru Aleks086):

Și câți bani trebuie pentru a plăti aceste daune produse?

| Corgoiliopf a răspuns (pentru Aleks086):

În plus:
Dacă ne referim la studio de știri poate să uite prezentatorul ce are de prezentat.
Dacă ne referim la loc de producție film/publicitate actorii din acel film/oamenii care joacă în acea publicitate au replici scrise și le distragi atenția și pot să uite foarte ușor replicile.