| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce parintii ne obliga sa ne simtim vinovati pentru anumite chestii pe care le facem? Eu stau uneori pana noaptea la 2 si ma simt vinovat,de parca nu stiu ce rau am facut, si nu stiu daca e vorba de vinovatie sau frica.Ma simt vinovat oare ca nu mi-am ascultat parintii? E ceva chiar atat de rau sa nu iti asculti parintii? Sau mi-e frica de ei sa nu ma certe si simt de fapt frica? Tu cand nu iti asculti parintii te simti vinovat?

1 răspuns:
| 393Dan a răspuns:

Fai pe ei sa se simta vinovati, poate-i un sfat putin controversat, insa toti au frici si dezamagiri in faptele lor. Frica parintilor e esuarea: in a fi parinti buni si cresterea unor copii de treaba.