| Criena a întrebat:

De ce persoanele inteligente si culte sunt atrase de persoane mai neobisnuite,mai reci si distante? Oare e o provocare pentru ele sa empatizeze cu cineva mai indiferent? Plus ca am observat ca unele femei cauta un barbat care sa le protejeze,altele dimpotriva, cauta un barbat pe care sa il dadaceasca, sa il smotoceasca

1 răspuns:
| JustDeedee a răspuns:

Persoanele inteligente și culte, cum spui tu, sunt atrase de persoane neobișnuite, reci, distante, mai bine zis de acele persoane care sunt puțin misterioase, care nu dau totul de la o primă întâlnire, ci îți oferă oportunitatea de a le descoperi pe rând, în fiecare zi. Totuși, sunt și astfel de persoane care sunt atrase de cele inferioare lor sau chiar de persoane care le-ar putea oferi o anumită siguranță. Nu e o regulă, nicidecum. Unele femei caută bărbați care pot să le ofere protecție deoarece, posibil, nu au avut parte de așa ceva în copilărie sau pur și simplu așa se simt ele mai bine. Alte femei sunt mult mai hotărâte și le place să poată conduce ele tot: să dădăcească bărbatul, spre exemplu cum ai spus tu. Oricum, sunt multe categorii atât de femei, cât și de bărbați, dar există aceste categorii deoarece fiecare om are o anumită gândire.