| DrageanElena a întrebat:

De ce puneti intrebari... daca vreti sa auziti numai ce vreti voi? altul se gandeste sa-ti dea un sfat si tu il premiezi cu un vot stupid sau nefolositor... waiting

6 răspunsuri:
| lia a răspuns:

Unii chiar se plictisesc si voteaza utilizatorul, nu raspunsul.

HepHap
| HepHap a răspuns:

@ Cadariu. D & co.

raspunsuri favorabile? asta conteaza? sa primim o duzina de raspunsuri pline de falsa politete doar ca sa ne simtim bine?
Dar atunci cand intrebarea e cea stupida? Cand cineva formuleaza un enunt agramat, ilogic sau de-a dreptul imbecil, nu crezi ca a-i atrage atentia celui care a plasat-o e un raspuns cu adevarat favorabil? Acum cateva saptamani i-am dat un raspuns foarte ironic unui adolescent care postase o intrebare in limba mesengeriana. Mi-a dat fundita si ulterior a inceput sa scrie corect. La fel, daca cineva scrie "Bing Bang" in loc de "Big Bang", mi se pare util sa ii atragi atentia. Poate nu a fost atent, sau poate chiar a gresit. Oricum, pentru asta nu meriti un stupid, te asigur!
Mi se pare ca oferi cu adevarat ajutor atunci cand incerci sa corectezi pe cineva, chiar daca asta presupune o critica, decat sa ii canti in struna, dintr-o prea multa si prea suspecta solicitudine, intelegere si decenta.

| Dan a răspuns:

Incearca sa pui intrebari bune pentru a primi raspunsuri favorabile.

| asya a răspuns:

Pai unii chiar raspund stupid...nu te ajuta cu nimic...mai fac si mistoh de tine! DA, cand e o intrebare aiurea fara nici o relevantza poti sa te amuzi pe seama ei, dar cand unii cer ajutor si li se raspunde asa...parca de sustongue nu-i ajuta cu nimic...cred ca poti sa votezi cu nefolositorbig grin

| Ralux a răspuns:

Pai acel raspuns poate fi o ironie sau pur si simplu chiar e stupid.Adica nu s-a chinuit sa te ajute deloc.De ce sa ascundem adevarul daca asta este? Este un raspuns stupid sau nefolositor.Nu e vina noastrahappy.
Unii mai voteaza totusi si din rautate desi raspunsul e bun(aceste voturi nu trebuie bagate in seama). Imi place punctul tau de vedere totusi nu este intotdeauna adevarat ca unii sunt nerecunoscatori.

Succes!happy
XoXo!kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu le place sa auda adevarul.