| ELD a întrebat:

De ce s-a schimbat atat de mult site-ul asta? Cand mi-am facut contul toata lumea se ajuta intre ea, acum daca nu le place intrebarea ta sau li se pare ca e prea lunga nu`ti mai acorda raspunsuri.Si am observat ca multe persoane raspund doar daca utilizatorul care a postat intrebarea specifica ca da si funda si nu inteleg de ce?
La recentele mele intrebari am primit maxim un raspuns sau 2 nici acelea in totalitatea si scrise in mare sila. Ce se intampla?

2 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Mereu ma repet cand vad intrebari de genul asta si am sa o fac si acum.
totul porneste de la faptul ca ideea siteului, scopul siteului a fost inteleasa total gresit de valul nou de useri. da! ne confruntam cu un nou val de useri.sunt foarte multi cei care isi fac mai nou cont pe acest site fara sa stie macar de ce il fac.
eu mi-am facut acum un an un cont aici cu speranta ca voi putea ajuta. mi-am facut cont pentru ca imi place sa ajut, pentru ca ma simt in stare sa o fac, pentru ca imi place sa imi spun parerea atunci cand mi se cere cu speranta ca foloseste la ceva.nu am venit aici nici pentru fundite, nici sa agat, nici sa ma cert, nici sa raportez, nici sa injur.
ei bine userii noi au senzatia ca sunt pe un site de matrimoniale, ca au iesit la agatat.au senzatia ca sunt mari si tari daca ii injura pe cei care le spun o parere sincera. da! am fost injurata pentru ca nu erma de acord cu o prostie si pentru ca nu gandeam la fel.si nu am patit numai eu asta. unii ai senzatia ca au voie sa raporteze raspunsurile si intrebarile unui user doar pentru ca nu il plac. o alta problema e ca acesti useri sunt aici pentru fundita.sa adune fundite si sa devina experti TPU. fundita? care? nici macar nu e o funda. e o cocarda, o panglica. unii pur si simplu nu inteleg ca acel chenar portocaliu si numarul de puncte nu te ajuta cu nimic si nu iti foloseste la absolut nimic in viata de zi cu zi. ajuta cu ceva daca ajuti? da! pe mine una ma ajuta.ma simt mult mai bine stiind ca am reusit sa ajut pe cineva fara sa cer nimic in schimb.
datorita acestor motive unii useri se intorc de pe n conturi numai sa injure, datorita acestui motiv au ajuns unii sa cerseasca si sa ofere funde, datorita acestui motiv au aparut bisericutele de fundite(da! unii useri chiar se vorbesc intre ei cui sa dea funda, care sa devina mai repede expert), pentru asta au aprarut raspunsurile date in graba, raspunsurile trantite la o intrebare numai ca sa fie.
unii ar trebui sa inteleaga ca daca nu stii raspunsul la o intrebare, daca nu te simti in stare sa raspunzi, daca nu vrei, nu ar mai trebui sa o faci.pentru ce mai pierzi timpul aici fara sa ajuti? unii au ajuns sa nu mai primeasca ajutor pentru ca unii pun intrebarile la misto si uneori habar nu mai avem daca intrebarea e pe bune sau ba!
cea mai grava problema este ca, calitatea a incetat demult sa mai conteze.conteaza cantitatea.am ajuns sa nu le mai pese adminilor si problemele noastre nu mai sunt rezolvate.
eu nu mai raspund la intrebari care ofera funda.nu sunt aici pentru ea, asa ca am renuntat demult sa mai raspund la intrebarile de genul ala.
ce ne ramane de facut? sa explicam care este de fapt scopul siteului, cine ne intelege bine, cine nu nu.problema e ca eu m-am saturat sa ma tot repet.mai cert si eu, mai critic si eu, mai iau si eu la misto.pentru ca pur si simplu unele intrebari asa sunt puse si nu te mai poti abtine.sunt sigura ca si tu ai dat peste asa ceva!

| Nastia a răspuns:

Nu se stie inca.asta am observat si eu.am cont de un an si ceva.anul trecut erau mai putini utilizatori si chiar raspundeau ca sa ajute.ai f mare dreptate.chiar nu stiu ce intrebare sa pun ca sa primesc mai multe raspunsuri.am pus mai multe si am cate 2 raspunsuri.toti fraierii pun intrebari tampite si sar toti sa-i raspunda.si eu care pun intrebari normale nu sunt bagata-n seama. e nasol.totul s-a schimbat atat de mult.sad