| Crixy a întrebat:

De ce se pun atatea intrebari stupide aici,cand exista Google, Wikipedia etc.?

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Sunt lenesi si fara ambitie sa faca ceva de unii singuri.

| Crixy explică (pentru MskDesign):

As mai adauga ca mai sunt si mai slabuti la minte unii.

15 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Pentru că majoritatea utilizatorilor sunt copii sau adolescenţi. Adică leneşi. După logica lor, mai bine aşteaptă cu orele un răspuns care poate fi prost decât să caute câteva secunde pe Google sau Wikipedia.

Mulţi nu înţeleg că rostul site-ului e de a răspunde unor întrebări subiective şi puse sub semnul interpretării, nu altora gen "Care-i capitala Elveţiei?" sau ceva de genul.

| Crixy explică (pentru Gizăz):

E normal, este mai mult o intrebare retorica, si poate unii nu mai pun atatea intrebari stupide inainte de a 'consulta' Google.

| Gizăz a răspuns:

Întrebare: "De ce se pun atatea intrebari stupide aici, cand exista Google, Wikipedia etc?"

Răspuns: "Pentru ca acesta e TPU nu e google nici Wikipedia nici nimic..Nu poti ce e pe TPU pe alte site-uri"

http://i116.photobucket.com/......cepalm.jpg

| OldSoul a răspuns:

Deoarece e mai usor sa intrebe si sa le raspunda altcineva decat sa caute ei singuri raspunul.

| Sociopat a răspuns:

Pentru ca wikipedia romaneasca nu are suficiente informatii iar lumea e batuta in cap si nu stie engleza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca poti avea o conversație cu cineva, sau pentru ca iti este lene sa cauti pe Wiki, si mai bine îl rasplatesti pe cel care a căutat in locul tău, cu funda. Si asa iesiti amândoi in castig.

| Crixy explică (pentru anonim_4396):

Eu inca nu stiu care-i treaba cu funda asta. Prima data am intrat aici sa ajut pe cineva cu probleme personale, ce nu isi pot gasi raspuns pe google.Dar cand incep a citi intrebari de pe prima pagina imi vine sa ma dau cu capul de pereti, la figurat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Crixy):

Funda este un fel de multumesc virtual.

| Crixy explică (pentru anonim_4396):

Ok,ia o funda atunciwinking >

| anonim_4396 a răspuns (pentru Crixy):

Pe bune...omule, nu e nevoie. Dar nu mă supăr. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca acesta e TPU nu e google nici Wikipedia nici nimic..Nu poti ce e pe TPU pe alte site-uri(poate exista dar nu stim noi de ele)

| nopnopnop a răspuns:

Poate ca vor sa puna o intrebare caruia Google sau Wikipedia nu-i pot raspunde.

| Crixy explică (pentru nopnopnop):

Te rog sa dai click inapoi la prima pagina si incepe a citi intrebari. Majoritatea sunt stupide sau e atat de usor a gasi un raspuns pe 'guugl' in 5 secunde.

| nopnopnop a răspuns (pentru Crixy):

Stiu asta, dar la unele intrebari, Google nu poate raspunde.